wtorek, 21 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Kolarze przed Łomżą

Alex Rasmussen z Team Riwal wygrał czwartkowy, najdłuższy etap kolarskiego Wyścigu Dookoła Mazowsza LOTTO TOUR. Kolarze ścigali się przez 216 kilometrów z Warszawy Wesoła do Wysokiego Mazowieckiego. W piątkowe popołudnie kolejny, piąty etap wyścigu - z Wysokiego Mazowieckiego do Łomży. Od poniedziałku Dookoła Mazowsza ściga się nieco ponad stu kolarzy z Polski i zagranicy. W żółtej koszulce lidera wyścigu do Łomży przyjedzie Jarosław Marycz z najsilniejszej polskiej grupy kolarskiej CCC Polsat.

fot. Mazovia Team
fot. Mazovia Team

Kolarska trasa z Wysokiego Mazowieckiego do Łomży wynosi dokładnie 140 km. Po drodze będzie 14 premii górskich i dwie lotne. Peleton ruszy o godzinie 14.00. Przyjazd kolarzy do Łomży planowany jest pomiędzy 16:30 a 17:00. Kolarze wjadą do Łomży od strony Siemienia i trzykrotnie pokonają trasę ulicami: Rybaki, Pl. Zielony, Senatorska, Zielona, Dworna, Stary Rynek, Rządowa, Krótka, Dworna, Giełczyńska, Pl. Niepodległości, Kierzkowa, Rybaki. 
- Prawdopodobnie to tu, na uliczkach Łomży, rozstrzygnie się kto wygra cały wyścig – oceniał Marek Komorowski, pochodzący z Zambrowa kolarz amator i radny sejmiku wojewódzkiego, dzięki którego zaangażowaniu wyścig Dookoła Mazowsza po raz drugi dotrze na wschodnie tereny historycznego Mazowsza. - Tu jest wiele podjazdów, a prawdziwym wyzwaniem mają być trzy pętle na uliczkach Łomży z podjazdem ulicami Pl. Zielony, Senatorska, Zielona i Dworna, gdzie jeśli do miasta dojedzie peleton zostanie on rozbity, a najsilniejsi kolarze mogą zyskiwać nawet minutowe przewagi.
Meta 5 etapu wyścigu zostanie ustawiona na ulicy Giełczyńskiej w pobliżu Starego Rynku.
W związku z przejazdem kolarzy kierowców w mieście czeka nieco utrudnień. Na czas przejazdu peletonu zamknięte dla ruchu będą uliczki, którymi do mety zmierzać będą zawodnicy.  Od rana zamknięty zostanie parking przy Hali Targowej na Starym Rynku. 

Po wyścigu na Starym Rynku przed Ratuszem odbędzie się też ceremonia nagrodzenia najlepszych kolarzy, a w sobotę o godz. 10:30 w tym samym miejscu odbędzie się prezentacja ekip biorących udział w wyścigu przed ich startem do ostatniego etapu ze Zbójnej do Nowego Dworu Mazowieckiego, gdzie zaplanowano finał imprezy.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0