Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Wędkarski start...

Niemal 50 młodych wędkarzy w wieku do 16 lat rywalizowało w XX Zawodach Wędkarskich dla Dzieci i Młodzieży o puchar Tygodnika „Kontakty”. Zawody na terenie stawów w Jedwabnem zorganizowało - jak co roku - Koło Nr 80 Polskiego Związku Wędkarskiego w Łomży. - Celem zawodów była popularyzacja wędkarstwa wśród najmłodszych mieszkańców naszego miasta i powiatu – mówi prof. PWSIiP Krzysztof Sychowicz, zapalony wędkarz i prezes Koła Nr 80 PZW.

- Mimo kiepskiej pogody zawody okazały się wspaniałą zabawą szczególnie dla najmłodszej, a zarazem najliczniejszej grupy uczestników - relacjonuje. - Złapanie nawet najmniejszej ryby wywoływało wybuch radości wśród dzieci, które z zaangażowaniem wspierali rodzice. Wszystkie złowione ryby po zważeniu trafiły z powrotem do wody.
Rywalizacja młodych wędkarzy, których w sumie z wędkami na zawodach zjawiło się 47, odbywała się w trzech grupach wiekowych: do 10 lat, od 11 do 13 lat i dla młodzieży w wieku 14-16 lat. 
W pierwszej z grup poszczególne miejsca zajęli: 1. Wiktor Dmochowski 2. Maciej Bochiński 3. Zofia Bochińska 4. Wiktor Pawelczyk 5. Magda Lazarenko 6. Maciej Popiołek. W grupie 11-13 latków: 1. Zuzanna Mazur 2. Dominik Kozłowski 3. Maciej Szczech 4. Milena Domaszewska 5. Julia Truszkowska 6. Maksymilian Szymański. Wśród młodzieży 14-16 lat: 1. Monika Wojnarowska 2. Jakub Kończyk 3. Bartłomiej Klejno.
Nagrody uczestnikom wręczali Władysław Tocki z Tygodnika „Kontakty” i prof. Krzysztof Sychowicz.

- Zawody nie odbyłyby się bez wsparcia przez sponsorów, wśród których organizatorzy wymieniają Urząd Marszałkowski w Białymstoku i członka zarządu Jacka Piorunka, Starostę Łomżyńskiego Lecha Szabłowskiego, Burmistrza Jedwabnego Krzysztof Moenke, a także Zakład mięsny p. Łepkowskich z Łomży, Hurtownię Opon Krzysztof Kotlewski z Łomży, państwa Danutę i Edwarda Kurczewskich, Sklep Spożywczy Jerzy Szyżysko z Łomży, J.S. Produkt Sławomir Janicki z Boguszyc, Zakład „STYKS” Adam Mazur i Hurtownię Balsax z Kłodzka.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę