niedziela, 17 grudnia 2017 napisz DONOS@
171215122325.gif

Łomżyński Zespół Wyścigowy OBSESSION Racing Team wystartował

W majowy weekend na węgierskim torze PannoniaRING swoją działalność oficjalnie rozpoczął Zespół Wyścigowy OBSESSION Racing Team. To pierwszy i jedyny zespoł z Łomży biorącym udział w wyścigach motocyklowych. - Nie oznacza to, że w Zespole jeżdżą tylko osoby z Łomży – mówi Tomasz Filipkowski. - Aż tylu chętnych w naszym mieście nie ma do uprawiania tego sportu, żebyśmy skupiali się tylko na mieszkańcach Łomży. Siedziba zespołu wraz z zapleczem serwisowym znajduje się w Łomży przy Al.Legionów 37 (MaxBike), gdzie przygotowywane są nasze motory na treningi i zawody, ale zawodnicy są z różnych części Polski.

Zespół  OBSESSION Racing Team to – jak podkreślają założyciele - wynik wspólnego zaangażowania pozytywnie zakręconych ludzi owładniętych pasją wyścigów motocyklowych. W jego skład wchodzi dwóch łomżyniaków: Tomasz Filipkowski (FILIP#13) i Krzysiek Suproń, oraz Konrad Jankowski (Radek#55) z Warszawy i Marcin Wasiak (brandoo#33) z Łodzi i Jakub Sztrąf (Kuba#37) ze Zgierza, który ma duże doświadczenie w ściganiu się po torze, dlatego na węgierskim torze PannoniaRING oprócz swoich treningów pełnił również rolę instruktora udzielając cennych rad i wytykając błędy w technice jazdy kolegom z Zespołu. Na Węgry przyjechali również podnieść swoje umiejętności Marcin Suska z Krakowa i Marcin Rej ze Starachowic, którzy na tym wyjeździe również dołączyli do OBSESSION Racing Team.
- Wyjazd był typowo treningowy, co pozwoliło zawodnikom na poznanie motorów po zimowych modyfikacjach, doborze odpowiednich opon, ustawieniu zawieszenia i skupianie się nad właściwą pozycją na motorze – mówi Tomasz Filipkowski podkreślając, że to wszystko służy pokonywaniu zakrętów toru z jak największą prędkością i pozwala zawodnikom urywać z sesji na sesję cenne sekundy okrążenia.

Kolejny trening z udziałem OBSESSION Racing Team już 22 maja na Torze Poznań. Jest to Speed Day organizowany dla właścicieli motocykli marki Triumph i Ducati. Łomżyński Zespół na Tor Poznań jedzie w składzie pięcioosobowym, a wraz z nimi na samochody zapakowany będzie motocykl marki Trimph i cztery motocykle marki Ducati.  

- Dziękujemy wszystkim i każdemu z osobna, którzy widzieli sens naszych planów i wspierali nas oferując swoją pomoc w trakcie powstawania Zespołu – mówi Tomasz Filipkowski i wymienia: Towarzystwo Ubezpieczeń UNIQA Przedstawicielstwo w Łomży, Diagnostyka Komputerowa SUPRO, Sklep Motocyklowy Max Bike, Kosmetyki i Smary Motocyklowe NIGRIN, oleje Eni, firmę Tetis, Producenta Rękawic SHIMA oraz Agencje Reklamowe LogoTK i Global Media Center z Łomży.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0