Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

Białorusin najlepszym szachistą w Łomży

Główne zdjęcie
Andrei Olhovik zwycięzca VII Otwartych Mistrzostw Województwa Podlaskiego w szachach błyskawicznych

Andrei Olhovik okazał się najlepszym zawodnikiem rozgrywanych w Łomży VII Otwartych Mistrzostw Województwa Podlaskiego w szachach błyskawicznych. Jedyny zawodnik z Białorusi, który w tym roku wziął udział w turnieju wyprzedził w klasyfikacji seniorów i jednocześnie open IM Stanisława Kostyrę z Białegostoku i Wojciecha Walewskiego z Klubu Szachowego MARATON Łomża. Najlepszą kobietą została Monika Marcińczyk, a najlepszym mieszkańcem Łomży okazał się Piotr Obiedziński.

Mistrzostwa rozegrane zostały w niedzielę w auli Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży. Udział wzięło 33 zawodników z Augustowa, Białegostoku, Ciechanowca, Łomży, Wasilkowa, Wyszkowa, nawet Wrocławia. 
- Zaskoczeniem był brak, oprócz Andrei Olhovika, zawodników z Białorusi, którzy w latach poprzednich regularnie uczestniczyli w tych rozgrywkach – mówi Grzeogrz Kotarski, prezes  Klubu Szachowego MARATON Łomża. - Wpłynęło to oczywiście nieco na poziom sportowy, ale uczestnikom najwyraźniej zupełnie ten fakt nie przeszkadzał.
W Mistrzostwach, oprócz klasyfikacji ogólnej, prowadzone były również klasyfikacje wiekowe: seniorów, juniorów do lat 10, 14 i 18 (oddzielnie dziewczęta i chłopcy). Zwyciężyli w nich: Przemysław Filewicz, Radosław Filewicz, Maciej Popielarczyk, Magdalena Łukaszewska i Monika Marcińczyk. Dodatkowo wprowadzone zostały dwie kategorie specjalne. 
Najlepsza kobieta i najlepszy mieszkaniec Łomży również otrzymali po pucharze i dodatkowej nagrodzie. Zawody zostały przeprowadzone przez Sędziego Szachowego Klasy Państwowej Roberta Michalaka. 

Najlepszym zawodnikom turnieju puchary, medale i dyplomy wręczyli: Jolanta Makowska - dyrektor łomżyńskiego oddziału ALIOR Bank S.A, który jest stałym sponsorem tych rozgrywek oraz Klubu Szachowego MARATON, Maciej Borysewicz - przewodniczący Rady Miasta, fundator nagrody dla najlepszego mieszkańca Łomży, który od dawna wspiera działalność klubu oraz dr inż. Andrzej Borusiewicz, prorektor d/s dydaktyki Wyższej Szkoły Agrobiznesu od siedmiu lat wspomagającej organizację Mistrzostw.

Zdjęcia autorstwa Katarzyny Łukaszewskiej


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę