Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 15 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Emil Dobrowolski wicemistrzem Polski w maratonie

Główne zdjęcie
Emil Dobrowolski

Emil Dobrowolski, zawodnik LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża, zdobył srebrny medal podczas Mistrzostw Polski w Maratonie, które zostały rozegrane w ramach II ORLEN WARSAW MARATHON. W gronie ponad ośmiu tysięcy biegaczy Dobrowolski zajął wysokie 12. miejsce ustanawiając swój rekord życiowy 2:14.39. Przed zawodnikiem PREFBETU na mecie zameldowało się pięciu Kenijczyków, trzech Etiopczyków, jeden Polak - Henryk Szost, Ukrainiec i Japończyk.

Po maratonie w Wiedniu Olga i Paweł Ochal
Po maratonie w Wiedniu Olga i Paweł Ochal

Jak relacjonuje biegacz przed startem liczył na wynik dający mu kwalifikacje na Mistrzostwa Europy (2:12.30), ale z powodu silnego wiatru to się nie udało.
- Do połowy dystans miał prowadzić peacemaker, jednak z powodu silnego wiatru w pierwszej części dystansu zdołał poprowadzić tylko 15 km, a od 20 km musiałem zmagać się samotnie – opowiada Emil Dobrowolski. - Do około 27 km biegło mi się świetnie, później zacząłem opadać z sił i zwalniać. Na szczęście rywale też słabli, z kolejnymi kilometrami mijałem groźnych rywali co dało w efekcie srebrny medal Mistrzostw Polski w Maratonie. Jestem bardzo zadowolony z zajętego miejsca, jednak mimo rekordu życiowego nie udało osiągnąć się minimum na Mistrzostwa Europy. Rekord życiowy poprawiłem o 1.16 sek,. a mój czas to 2:14.39 sek. Myślę, że gdyby nie bardzo wietrzna pogoda to udałoby mi się pobiec znacznie lepszy wynik na który jestem przygotowany. 

Jak przekazuje Andrzej Korytkowski, prezes LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża oprócz Emila Dobrowolskiego w niedzielę w maratonie, ale w Wiedniu startowała Olga Ochal. Zawodniczka łomżyńskiego klubu mimo problemów zdrowotnych zajęła wysokie 6. miejsce z dobrym wynikiem 2:34.19.
- Olga opowiadała, że był to najbardziej wymęczony bieg maratoński w jej karierze i ze jest szczęśliwa, że dobiegłam do mety – mówi Korytkowski.
Za dwa tygodnie, 27 kwietnia, z maratońską trasą 42.195 m w Dusseldorfie zmierzy się jej mąż Paweł Ochal.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę