Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Piłkarskie diamenty do oszlifowania w Łomży

Ośrodek Szkolenia Sportowego Młodzieży pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Związku Piłki Nożnej i Podlaskiego Związku Piłki Nożnej powstaje w Publicznym Gimnazjum Nr 8 w Łomży. - Zależy nam na tym, żeby najzdolniejsza piłkarsko młodzież z byłego województwa łomżyńskiego miała możliwość uczestniczyć w odpowiednio zaplanowanych i przygotowanych treningach pod okiem wykwalifikowanych i doświadczonych trenerów – mówi Marcin Mroczkowski, jeden ze szkoleniowców nowo powstającego Ośrodka. - Co ważne ćwicząc w Łomży, wszyscy ci zawodnicy będą dalej zawodnikami swoich macierzystych klubów, gdzie będą mogli uczestniczyć w rozgrywkach ligowych.

Do tej pory w województwie podlaskim były dwa takie ośrodki – oba w Białymstoku - po jednym gimnazjum i szkole średniej. Zdecydowano jednak, że ten drugi zostanie likwidowany i na to miejsce powstanie drugi na poziomie szkoły gimnazjalnej.
- Pojawiła się szansa na jego „przejęcie”. Do walki zgłosiło się kilka miejscowości. Oprócz nas bardzo starały się również Suwałki, Zambrów i Mońki. Na szczęście to Łomża otrzymała tę szansę i chcemy ją dobrze wykorzystać – mówi Marcin Mroczkowski. 
Od nowego roku szkolnego 24 uczniów wybranych na drodze egzaminu sprawnościowego oraz obserwacji podczas gier selekcyjnych rozpocznie naukę w I klasie gimnazjum. Jak mówi Mroczkowski, docelowo ma być po jednej klasie w każdym roczniku. Każdy z wybranych oprócz uczestnictwa program szkolenia piłkarskiego na najwyższym poziomie będzie miał możliwość grania i trenowania na jednych z najlepszych w województwie obiektach sportowych, otrzyma sprzęt sportowy do treningu, bezpłatne wyżywienie w szkole oraz internacie, bezpłatne zakwaterowanie w internacie (uczniowie zamiejscowi), bezpłatną opiekę medyczną lekarzy medycyny sportowej, udział w turniejach piłkarskich w kraju i zagranicą a także 50% dofinansowania na obozy sportowe. 
Pierwszy sprawdzian odbędzie się już w najbliższy piątek, 28 marca o godz. 16.00.
- W testach mogą wziąć również osoby, które nie grają w klubach, ale i chłopcy, dla których piłka nożna jest pasją a jak do tej pory nie mieli szansy zaprezentowania się w żadnej drużynie - podkreśla Mroczkowski. - Jedynym warunkiem jest posiadanie zgody rodziców lub opiekunów prawnych na udział w testach oraz ważne badania lekarskie lub zgoda lekarza rodzinnego na uczestniczenie w testach sprawnościowych. 
Szczegółowych informacji telefonicznie udzielają: Artur Woroniecki, kierownik Ośrodka – 600 300 740 oraz trenerzy: Marcin Mroczkowski – 662 207 431 i Artur Nadolny – 534 383 888. 

is

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę