Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 21 czerwca 2021 napisz DONOS@

ŁKS „rozpoczął” przygotowania

Tylko trzech piłkarzy wzięło udział w pierwszym po przerwie urlopowej przerwie treningu Łomżyńskiego Klubu Sportowego 1926. Bardzo skromna grupa zawodników ćwiczyła pod okiem nowego-starego trenera, Mirosława Dymka - Ważne, że zajęcia się odbyły. Nie wiem dokładnie z jakich powodów było tak mało osób. Być może niektórzy nie chcą grać, ale na pewno znajdą się i tacy, którzy grać będą - skomentował niską frekwencję nowy opiekun biało-czerwonych.

Dla 43-letniego Dymka będzie to drugie podejście do łomżyńskiego klubu. W sezonie 2010/11 wspólnie z Piotrem Zinkiewiczem prowadził ŁKS w rozgrywkach IV ligi, które w imponującym stylu wygrał. Ostatnio natomiast pracował w II-ligowej Calisii Kalisz - W Kaliszu obiecano mi, że do klubu wejdzie sponsor i wszystko będzie wyglądało dużo lepiej niż dotychczas. Dlatego też z zarządem ustaliliśmy, że pierwszy etap mojej pracy kończy się w grudniu. Wtedy też usiedliśmy do rozmów o przyszłości, ale brakowało konkretów. W tym samym czasie prezes Kulesza przedstawił jasne warunki i zabiegał o to, żebym wrócił. Kalisz nie odpowiadał, więc zgodziłem się na przejście 
tutaj - tłumaczy szkoleniowiec. 
Oprócz Dymka, w nowym sztabie szkoleniowym znaleźli się również pełniący funkcję asystenta Waldemar Antolak, kierownik drużyny oraz Krzysztof Piszczatowski, który będzie odpowiedzialny za zdrowie zawodników. 

Ze względu na trwający od jakiegoś czasu konflikt na linii zarząd-piłkarze początek pracy nowy trener będzie miał trudny. Jednak jak podkreśla, jest do tego przygotowany - Do rozpoczęcia rozgrywek mamy jeszcze dużo czasu i spokojnie zamierzam poskładać ten zespół. Nie daję sobie jakiegoś ograniczania, że ma to być tydzień, miesiąc czy trzy miesiące. Wierzę, że przynajmniej część piłkarzy jest zainteresowana dalszymi występami w ŁKS-ie. Jeśli ta grupa nie będzie liczna to trudno, ale rynek piłkarski jest na tyle duży, że znajdziemy innych chętnych. Już wykonałem kilka telefonów i jestem po słowie z niektórymi zawodnikami. Na pewno nie będzie łatwo, ale złożymy zespół i spróbujemy się dobrze przygotować do rundy rewanżowej - mówi Dymek. 

Celem, jaki na wiosnę zakłada sobie zarówno zarząd klubu jak i sam trener jest utrzymanie w III lidze - Myślę, że pozostanie w tej lidze jest jak najbardziej realne. Ważne jest teraz, żebyśmy wszyscy - trenerzy, piłkarze i zarząd patrzyli i szli w tę samą stronę. Wierzę, że władzom Klubu uda się wszystko poukładać i wtedy mówiąc jednym głosem osiągniemy sukces - podkreśla szkoleniowiec ŁKS-u. 

Były trener juniorów białostockiej Jagiellonii oprócz zajęć treningowych zaplanował również kilka meczów kontrolnych. Poniżej ich terminarz: 
25 stycznia -  ŁKS 1926 Łomża – Korona HID Ostrołęka - godz. 10.00 
1 lutego - ŁKS – Wissa Szczuczyn - godz. 12.00 
7 lutego - ŁKS – Rominta Gołdap - godz. 17.00 
15 lutego - ŁKS – Wigry Suwałki - godz. 14.00 
1 marca - ŁKS – Narew Ostrołęka - godz. 10.00 
8 marca - ŁKS – Ruch Wys. Mazowieckie - godz. 10.00 (w przypadku braku startu rozgrywek ligowych) 
8 marca - ŁKS – Znicz Biała Piska - godz. 14.00 (w przypadku braku startu rozgrywek ligowych) 
15 marca ŁKS – KS Śniadowo - godz. 16.00 (w przypadku braku startu rozgrywek ligowych) 
Wszystkie mecze odbędą się na boisku sztucznym w Łomży. 

is


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę