Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lipca 2024 napisz DONOS@

Park z palmą słabo oceniony

Złożony przez Łomżę wniosek o dofinansowanie z środków unijnych budowy pierwszego etapu Parku Przemysłowego w Łomży, czyli biurowca Inkubatora Przedsiębiorczości przeszedł ocenę merytoryczną. Zdobył tylko 63% punktów, ale nie ma to większego znaczenia. Zgodnie z informacją Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku na jego realizację miasto ma otrzymać 7 mln 418 tys zł, czyli poniżej 40% całościowych kosztów przedsięwzięcia szacowanych ponad 18 mln 624 tys zł.

Łomżyński projekt ma otrzymać dofinansowanie w ramach tzw. działania 1.1. - tworzenie warunków dla rozwoju innowacyjności. Już wcześniej został dołączony  do tzw. Indykatywnego Wykazu Indywidualnych Projektów Kluczowych Regionalnego Programu Operacyjnego, co oznacza, że jego ocena ekspercka nie ma większego znaczenia przy przyznaniu dofinansowania. Jest na liście więc wsparcie otrzyma, choć ostateczną decyzję o przyznaniu dofinansowania musi jeszcze podjąć zarząd województwa. 

Normalnie by odpadł
Niemniej jak wynika z materiału udostępnionego przez Urząd Marszałkowski projekt dotyczący budowy w Łomży „biurowca z palmą” w ocenie ekspertów zyskał 63 punkty. To tylko 63% punktów jakie mógł zdobyć. Warto zaznaczyć, że gdy musiał konkurować z wnioskami składanymi przez przedsiębiorców przepadłby z kretesem. Tak wynika z porównania z opublikowaną w lipcu tego roku listą rankingową wniosków składanych do konkursu w działaniu 1.1. Wówczas pozytywną ocenę merytoryczną przeszło tylko 12 z 21 poprawnych wniosków o dofinansowanie inwestycji. Aby załapać się na unijne wsparcie wniosek w ocenie ekspertów musiał zdobyć minimum 79% punktów, a najlepsze osiągały ponad 90%.

zzobacz: Biurowiec z palmą ciągle jest za drogi

cz
wt, 29 października 2013 11:46
Data ostatniej edycji: wt, 29 października 2013 11:58:11

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę