Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 25 września 2023 napisz DONOS@

Miejskie SLD apeluje do prezydenta Czerniawskiego w sprawie ŁKK

Łomżyńskie struktury Sojuszu Lewicy Demokratycznej wystosowały prośbę do prezydenta Mieczysława Czerniawskiego aby przekazał na rzecz Łomżyńskiego Klubu Karate pawilony po byłym przedszkolu i kolegium językowym przy ul. Reymonta 4. - W naszej ocenie przekazanie wspomnianego obiektu na zorganizowanie Centrum Sportów Walki może przynieść więcej dobrego niż kolejny blok postawiony na i tak już zatłoczonym osiedlu Południe – czytamy w przesłanej nam kopii listu podpisanego przez Adama Dębskiego szefa miejskiego SLD do prezydenta Łomży.

Przypomnijmy LKK zabiega aby władze miasta przekazały mu nieużytkowaną dziś nieruchomość z barakami po danym przedszkolu przy ul. Reymonta 4, w których chcą zorganizować Centrum Sportów Walki, z którego mogłoby korzystać kilka sekcji różnych klubów działających w mieście.  Karatecy z Łomży podkreślają, że budynek przy Reymonta daje też unikatową możliwość zorganizowania w nim aż trzech sal treningowych co pozwoli na prowadzenie zajęć przez trzy kluby w tym samym czasie.  Dziś kluby te w większości prowadzą zajęcia w piwnicach, najczęściej niskich i słabo wentylowanych, bo tylko tam można rozłożyć na sale maty treningowe. 
ŁKK zadeklarował, że remont i adaptację pawilonów przeprowadzi we własnym zakresie tak aby nie obciążać budżetu Miasta Łomża. Przedstawiona na ostatniej sesji prośba została uznana przez władze miasta za niemożliwą do realizacji. Prezydent twierdził, że „barak” nadaje się tylko do rozebrania, i proponował w zamian przekazanie klubowi zamkniętej sali gimnastycznej „dwójki”.  Tymczasem z miejskich ekspertyz do jakich dotarli działacze klubu wynika, że sala ta nadaje się tylko do rozbiórki, a baraki po przedszkolu przy ul. Reymonta można wyremontować. 

SLD popiera ŁKK
- Popieramy starania i argumentację przedstawicieli Klubu dotyczące przekazania pawilonów po byłym przedszkolu i kolegium językowym, zlokalizowanych przy ul. Reymonta 4 w Łomży – czytamy w liście jaki wczoraj miejskie struktury SLD dostarczyły do ratusza. 
List, podpisany przez Adama Dębskiego, adresowany jest do prezydenta Łomży Mieczysława Czerniawskiego, który też jest z SLD. 
- W naszej ocenie przekazanie wspomnianego obiektu na zorganizowanie Centrum Sportów Walki może przynieść więcej dobrego niż kolejny blok postawiony na i tak już zatłoczonym Osiedlu Południe – napisali w liście działacze miejskiego SLD podkreślając, że „sprzedaż działki, na której znajdują się budynki po byłym przedszkolu, w sposób znaczący, nie poprawi sytuacji finansowej miasta, natomiast przekazanie jej organizacjom sportowym może okazać się jedną z lepszych inwestycji, bo w łomżyńską młodzież.”
List kończy się prośbą do prezydenta „o przeanalizowanie powyższego problemu i udzielenie informacji, czy popierana przez nas propozycja znajdzie Pana uznanie”.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę