Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 08 marca 2021 napisz DONOS@

Chcą Centrum Sportów Walki. Proszą o pomoc.

Ponad tysiąc podpisów mieszkańców Łomży zebrał w ciągu tygodnia Łomżyński Klub Karate, który wnioskuje do władz miasta o przekazanie pawilonów po byłym przedszkolu i kolegium językowym przy ul. Reymonta 4. - Dziewięć lat temu, w momencie likwidacji przedszkola, po raz pierwszy ubiegaliśmy się o przekazanie nam obiektu w celu zorganizowania Centrum Sportów Walki. W tej chwili ponawiamy starania – mówi Dariusz Syrnicki prezes Łomżyńskiego Klubu Karate zwracając uwagę, że w planowanym CSW znalazłyby swoje miejsce i inne kluby sportów walki, które dziś trenują w piwnicach, najczęściej niskich i słabo wentylowanych.

W prośbie do władz miasta oraz mieszkańców o poparcie inicjatywy przekazania klubowi pawilonów przy ul. Reymonta 4 zarząd ŁKK zauważa, że gdyby już teraz rozpocząć prowadzenie zajęć w pawilonach na Reymonta to warunki w jakich przeprowadzałoby się treningi byłyby zdecydowanie lepsze od tych, w których kluby prowadzą je aktualnie.
- Jednocześnie obiekt daje unikalną możliwość treningu trzem grupom w tym samym czasie w trzech osobnych salach – podkreśla ŁKK w liście do władz miasta i mieszkańców.
Klub deklaruje, że niezbędne naprawy i adaptacje przeprowadzimy we własnym zakresie, tak aby budżet Miasta Łomża nie musiał ponosić żadnych kosztów. 
- Sprzedaż działki dałoby zapewne budżetowi miasta sporą kwotę, jednak stworzenie od podstaw samodzielnego CSW tej wielkości w innym miejscu wymagałoby już jednak inwestycji rzędu kilku lub kilkunastu milionów złotych – podkreślają działacze klubu deklarując, że podjęliby  starania o przeprowadzenie modernizacji obiektu i otoczenia tak aby sprostał on wymaganiom nowoczesnego Centrum Sportów Walki. - Jest to unikalna sytuacja i moment na stworzenie Centrum Sportów Walki w Łomży i wyjście dzieci i młodzieży z piwnic. Jest również korzystna dla miasta, które nie musiałoby ponosić żadnych kosztów a zyskałoby obiekt, w którym młodzi mieszkańcy mogliby w godnych warunkach realizować swoje pasje.

Łomżyński Klub Karate informuje też, że prowadzi zbiórkę podpisów pod apelem o przekazanie klubowi pawilonów przy Reymonta, i że w pierwszym tygodniu zebrał już ponad tysiąc podpisów. Działacze klubu proszą mieszkańców o dalsze wsparcie i podpisanie się pod listem do władz, a prezydenta i radnych o pozytywną decyzję.

210305125821.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę