Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

Szachiści w porcie

31 szachistów z Łomży, Ciechanowca, Warszawy i Białegostoku rywalizowało tuż nad brzegiem Narwi. W Porcie Łomża na nadnarwiańskich bulwarach odbył się I Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora MOSiR Łomża „Szachy nad Narwią”. W klasyfikacji seniorów bezkonkurencyjny okazał się Vafa Mammadov. Wyrównaną walkę z seniorami nawiązał najlepszy z juniorów Bartosz Kotarski, który też zajął piąte w klasyfikacji open. We wprowadzonej dodatkowo klasyfikacji kobiet najlepszy wynik uzyskała Anna Żebrowska, która z wynikiem 6 pkt zajęła w turnieju szóste miejsce.

Zawody zorganizowały Klub Szachowy MARATON i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. 
- Pomysłodawcą turnieju jest dyrektor MOSiR Łomża pan Sławomir Grygo, który zwrócił się do nas z propozycją jego wspólnej organizacji – opowiada Grzegorz Kotarski, prezes Klubu Szachowego MARATON. - Nasz klub, jako podstawowe zadanie statutowe, ma zapisane propagowanie „królewskiej gry”, a takie zawody świetnie się w to zadanie wpisują. Bardzo chętnie podjęliśmy więc propozycję pana dyrektora i wspólnie ją zrealizowaliśmy. Najlepszym przykładem skuteczności propagowania dyscypliny w takiej formie jest to, że do rozgrywek przyłączyło się kilka osób nie związanych na co dzień z szachami. Był to ich pierwszy turniej w życiu. 

W klasie seniorów wystartowało 18 zawodników. Bezkonkurencyjny okazał się Vafa Mammadov, który z wynikiem 9 pkt z 9 partii zajął najwyższe miejsce na podium. 1,5 pkt straty do zwycięzcy miał drugi wśród seniorów Wojciech Walewski, a trzeci był Piotr Obiedziński z wynikiem 6,5 pkt.
W klasie juniorów grało 13 szachistów. Najlepszy z nich Bartosz Kotarski zdobył 6 pkt i poza pierwszym miejscem wśród juniorów zajął także piąte miejsce w klasyfikacji open. Kolejne dwa miejsca na podium wśród juniorów przypadły rodzeństwu Marcinowi (5 pkt, 10. miejsce open) i Magdzie (5 pkt, 13 miejsce open) Łukaszewskim.

Klub Szachowy MARATON rozpoczyna właśnie nabór dzieci chętnych do nauki gry w szachy. Grupa początkująca rozpocznie zajęcia w drugim tygodniu września. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie internetowej klubu: http://maratonlomza.pl


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę