Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 20 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Najszybszy na schodach

Główne zdjęcie
Piotr Łobodziński

Piotr Łobodziński, zawodnik klubu LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża, w rekordowym czasie wygrał bieg po schodach na najwyższy budynek Bałkanów. Dotarcie na ostatnie piętro Avaz Twist Tower w Sarajewie zajęło mu 3 minuty i 34 sekundy. Oddany do użytku pięć lat temu budynek ma 172 metry wysokości i 41 kondygnacji.

Avaz Twist Tower w Sarajewie
Avaz Twist Tower w Sarajewie

Jak przekazuje Andrzej Korytkowski, prezes łomżyńskiego klubu w barwach którego biega pochodzący z Bielska Podlaskiego 28-letni Piotr Łobodziński, jeszcze liceum startował w przełajach, ale zdecydowanie bardziej wolał rywalizować w trójskoku i rzucać oszczepem. Przełomowy okazał się rok 2011, kiedy zadebiutował w ściganiu na schodach, a także zdobył brązowy medal mistrzostw Polski w biegach górskich.
- Na studiach zamieszkał w Warszawie, gdzie zaczął regularnie trenować biegi po schodach. Może nawet nie miał wyboru, bo jego blok ma 10 pięter (202 stopnie), z klatką prawoskrętną, a więc idealne miejsce na trening – zauważa Korytkowski.
Sam Łobodziński opowiada, że jego trening trwa  około pół godziny.
- Wbiegam zazwyczaj 10 razy na 10 piętro w 43-45 s, a w dół schodzę dwie minuty. Jeśli czekają mnie zawody na klatce lewoskrętnej, staram się ćwiczyć w bloku nieopodal – mówi polski towerrunner, który prowadzi w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w biegach po schodach.

Łobodziński twierdzi, że jego atutem jest zwinność i dobra koordynacja ruchowa. Startuje i zarabia jeżdżąc na biegi po całym świecie, m.in. w Bogocie, Wiedniu, Mediolanie, Berlinie, Ołomuńcu.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę