Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 08 marca 2021 napisz DONOS@

Lekkoatletyczna Ekstraklasa Prefbetu

Główne zdjęcie
Finiszowe metry Jakuba Nowaka

Ludowy Łomżyński Klub Sportowy „PREFBET Śniadowo” Łomża mimo trudności finansowych oraz kadrowych - w zawodach z różnych przyczyn nie mogło wystartować siedmioro zawodników z podstawowego składu - stanął do walki w rozgrywkach Lekkoatletycznej Ekstraklasy. Rywalizuje w niej 14 najlepszych ekip z Polski. Ostatnie dwa kluby spadną do I Ligi. Po pierwszej rundzie łomżyński klub znajduje się na 10 miejscu. - Zawodnicy LŁKS-u zwyciężyli w dwóch konkurencjach i trzykrotnie stawali na podium, czworo zawodników osiągnęło rekordy życiowe, 17 wystartowało na swoim poziomie, a tylko czwórka nie uzyskała postawionego przed nimi minimum wynikowego – przekazuje Andrzej Korytkowski, trener i prezes klubu.

1500m z udziałem J. Korytkowskiej i I. Dziedziech
1500m z udziałem J. Korytkowskiej i I. Dziedziech
Olga Kalendarowa-Ochal na 5000m
Olga Kalendarowa-Ochal na 5000m

- Jakub Nowak (5000m -14:13,40) nadawał tempo prawie przez cały dystans i stoczył imponujący zwycięski pojedynek z zawodnikami Śląska Wrocław Arkadiuszem Gardzielewskim i Błażejem Brzezińskim (uczestnikami Mistrzostw Świata, Mistrzem i Vice mistrzem Polski w przełajach-2013) – relacjonuje Korytkowski. - Drugim zwycięzcą (200m - 20.90) został wypożyczony na zawody Karol Zalewski (na co dzień UWM Olsztyn), czwarty zawodnik ubiegłorocznych Mistrzostw Świata Juniorów, w Białymstoku walczył w bodaj najbardziej prestiżowym pojedynku i pewnie pokonał znakomitego zawodnika gospodarzy (KS Podlasie) olimpijczyka Kamila Kryńskiego. 
Drugą lokatę zajęła Olga Ochal (5000m-16:34.63), która pomimo bolesnej kontuzji kolana uzyskała rekord życiowy i poprawiła rekord województwa podlaskiego aż o 37 sekund. 
Trzecie miejsca zajęli: wypożyczony Adam Jabłoński (200m-21.80) i wracająca po kontuzji Justyna Korytkowska (1500m-4:29.89), która pokonała min. olimpijkę z Londynu Matyldę Szlężak.

- Jestem szczęśliwy. Przed samymi zawodami nie spodziewałem się tak dobrej lokaty – mówi Andrzej Korytkowski. - Wszyscy w klubie znają sytuację i wiedzą jak nas potraktował  prezydent Łomży dlatego walki, serca i ambicji zawodników byłem pewien, ale ubytku 7-miu czołowych zawodników nie da łatwo się zastąpić. Po doliczeniu punktów jakie powinni dołożyć nieobecni dało by nam to ok. 6-7 lokatę. Ale nie ma co narzekać. Przed sezonem nie wiadomo było czy w ogóle wystartujemy. Teraz uczyniliśmy pierwszy milowy krok w kierunku walki w elicie w 2014 roku. Trzeba tylko nie dać plamy w rundzie rewanżowej!. Dziękuję wszystkim zawodnikom i trenerom, którzy mokli, marzli i walczyli o to aby klub nasz osiągnął ten niewątpliwy sukces. 

Inne ciekawsze wyniki:
4x100 M-43.01
Jasiński Paweł :400m-49.59
Tarnacki Maciej: Kula -13.83 r. żyć
Paweł Roszkowski: Młot-45.50 r. żyć
Marcin Makowski: Oszczep-45.16 r. żyć
Beata Trzonkowska: Dysk-39.41
Emil Dobrowolski: 5000m-14:37.88

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę