sobota, 27 kwietnia 2024 napisz DONOS@

„Piątka Łomża” trzecia w Turnieju Wilegusa.

Dużym sukcesem łomżyńskiej „piątki” zakończył finał wojewódzki XVIII Turnieju im. Marka Wilegusa. „Piątka Łomża” pod wodzą Janusza Szmitko w Sokółce zdobyła brązowy medal. Dodatkowo zawodnik „piątki” Filip Lemański został królem strzelców tego turnieju zdobywając 10 bramek.

„Piątka Łomża” pod wodzą Janusza Szmitko
Filip Lemański królem strzelców

Turniej promuje idee Uczniowskich Klubów Sportowych poprzez wychowanie przez sport i szerzenie zdrowego trybu życia oraz aktywizację środowisk lokalnych.  Celem rozgrywek jest wyłonienie zwycięzców turnieju w kategorii chłopców i dziewczynek w wieku 11 lat i młodszych.
Każdy zespół składa się z 10 zawodników, przy czym na boisku jednocześnie jest pięciu piłkarzy i bramkarz. Mecz trwa 2 x 10 minut z 5 minutowa przerwą. I w finale wojewódzkim na boiskach miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji o prawo gry w finale Ogólnopolskim walczyło 12 drużyn chłopców i 8 drużyn dziewczynek. Jak podają organizatorzy zarówno finał dziewczynek, jak i chłopców zakończyły się seriami rzutów karnych. U dziewczynek ZS Rosochate zremisowało z SP Michałowo 2:2 i dopiero po serii rzutów karnych 1:0 wygrały dziewczynki w drużyny ZS Rosochate.
Finał chłopców był wewnętrzną rozgrywką drużyn z Białegostoku. Po 20 minutach gry między SP5 Białystok a Talent Białystok było 1:1. W serii rzutów karnych lepsi okazali się chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 5, którzy wygrali 2:0.
„Piątka Łomża” zajęła trzecie miejsce wśród chłopców w półfinale pokonując SP Michałowo.