Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

„Piątka Łomża” trzecia w Turnieju Wilegusa.

Dużym sukcesem łomżyńskiej „piątki” zakończył finał wojewódzki XVIII Turnieju im. Marka Wilegusa. „Piątka Łomża” pod wodzą Janusza Szmitko w Sokółce zdobyła brązowy medal. Dodatkowo zawodnik „piątki” Filip Lemański został królem strzelców tego turnieju zdobywając 10 bramek.

„Piątka Łomża” pod wodzą Janusza Szmitko
„Piątka Łomża” pod wodzą Janusza Szmitko
Filip Lemański królem strzelców
Filip Lemański królem strzelców

Turniej promuje idee Uczniowskich Klubów Sportowych poprzez wychowanie przez sport i szerzenie zdrowego trybu życia oraz aktywizację środowisk lokalnych.  Celem rozgrywek jest wyłonienie zwycięzców turnieju w kategorii chłopców i dziewczynek w wieku 11 lat i młodszych. 
Każdy zespół składa się z 10 zawodników, przy czym na boisku jednocześnie jest pięciu piłkarzy i bramkarz. Mecz trwa 2 x 10 minut z 5 minutowa przerwą. I w finale wojewódzkim na boiskach miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji o prawo gry w finale Ogólnopolskim walczyło 12 drużyn chłopców i 8 drużyn dziewczynek. Jak podają organizatorzy zarówno finał dziewczynek, jak i chłopców zakończyły się seriami rzutów karnych. U dziewczynek ZS Rosochate zremisowało z SP Michałowo 2:2 i dopiero po serii rzutów karnych 1:0 wygrały dziewczynki w drużyny ZS Rosochate. 
Finał chłopców był wewnętrzną rozgrywką drużyn z Białegostoku. Po 20 minutach gry między SP5 Białystok a Talent Białystok było 1:1. W serii rzutów karnych lepsi okazali się chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 5, którzy wygrali 2:0.
„Piątka Łomża” zajęła trzecie miejsce wśród chłopców w półfinale pokonując SP Michałowo.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę