Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@

Paweł Obiedziński najlepszy w Łomży w szachach klasycznych

Główne zdjęcie
Paweł Obiedziński vs Monika Marcińczyk

Paweł Obiedziński zwyciężył w I Edycji Grand Prix Łomży w szachach klasycznych na 2013 rok. Do ostatniej partii ostatniego turnieju musiał walczyć o zwycięstwo z najlepszym aktualnie łomżyńskim juniorem Bartoszem Kotarskim. Ostatecznie, mimo identycznych wyników, drugie kryterium pomocnicze zadecydowało o zwycięstwie starszego z szachistów. Trzecie miejsce w klasyfikacji open zajął Grzegorz Kotarski - prezes Klubu Szachowego MARATON.

Końcowa klasyfikacja łączna I Edycji Grand Prix Łomży w szachach klasycznych na 2013 rok
Końcowa klasyfikacja łączna I Edycji Grand Prix Łomży w szachach klasycznych na 2013 rok

Ostatni turniej I Edycji Grand Prix rozegrany został w dniach 18-19 maja 2013 roku. W kilku przypadkach decydował on o kolejności zajętych miejsc. Przede wszystkim było tak w klasyfikacji open oraz w grupie seniorów. O prymat pierwszeństwa walczyli Paweł Obiedziński i Bartosz Kotarski, a o trzecie miejsce rozgrywka szła pomiędzy Tadeuszem Prażychem i Grzegorzem Kotarskim (którzy walczyli jednocześnie o drugie miejsce w grupie seniorów). W grupach wiekowych juniorów sytuacja była raczej jasna i ostatni turniej nie przyniósł w nich żadnych przetasowań.
- W ramach Grand Prix rozegrano siedem turniejów szachowych w okresie od października 2012 do maja 2013 roku - opowiada Grzegorz Kotarski  prezes Klubu Szachowego MARATON. - Tempo rozgrywania partii, 30 minut dla zawodnika plus 30-sekundowy bonus po każdym posunięciu nie było wybrane przypadkowo. W takim tempie rozgrywane są bowiem Mistrzostwa Województwa Podlaskiego Juniorów, a zakończony właśnie cykl był pomyślany jako część przygotowań do tych Mistrzostw obok regularnych zajęć teoretycznych. Mistrzostwa Województwa rozegrane zostaną w dniach 31.05 - 2.06.2013 roku w Serwach k/Augustowa i trzeba powiedzieć, że nasi juniorzy jeszcze nigdy nie byli do tych rozgrywek tak dobrze przygotowani.
O wynikach końcowych decydowała łączna liczba zebranych punktów w sześciu najlepszych turniejach. Dodatkowo zawodnicy otrzymywali premie punktowe za zajęte miejsca. Siódmy, najsłabszy wynik, był odrzucany. Dopiero przy jednakowym wyniku w pierwszym kryterium był on doliczany. W przypadku dalszego braku możliwości rozstrzygnięcia, kolejnym kryterium pomocniczym była łączna liczba wygranych partii we wszystkich turniejach. 
- Okazało się, że dopiero właśnie to, trzecie w kolejności kryterium, pozwoliło wyłonić jako zwycięzcę całego cyklu Pawła Obiedzińskiego – podaje Kotarski.

Klasyfikacje w grupach:
Seniorzy:
Obiedziński Paweł - 85,5 pkt
Kotarski Grzegorz - 64,0 pkt
Prażych Tadeusz - 61,5 pkt
Romankiewicz Romuald - 51,0 pkt
Wojtczak Mirosław - 45,0 pkt
Kotarska Janina - 17,0 pkt
Marcińczyk Krzysztof - 10,0 pkt
Groszfeld Tomasz - 4,5 pkt
Chuchla Piotr - 3,5 pkt

Roczniki 1996-1993 (szkoły ponadgimnazjalne):
Janowicz Mateusz - 20,5 pkt
Salamoński Paweł - 6,0 pkt
Samul Wojciech - 3,5 pkt

Roczniki 1999-1997 (gimnazja):
Kotarski Bartosz - 85,5 pkt
Łukaszewski Marcin - 54,0 pkt
Tadaj Dawid - 20,5 pkt
Siedlanowski Przemysław - 3,0 pkt

Roczniki 2002-2000 (szkoły podstawowe klasy IV-VI):
Sienkiewicz Szymon - 41,0 pkt
Łukaszewska Magdalena - 27,0 pkt
Chojnowska Justyna - 27,0 pkt
Męczkowski Dominik - 17,5 pkt
Kalinowska Zuzanna - 8,5 pkt
Wądołowski Jakub - 1,5 pkt
Wądołowski Jan - 1,0 pkt

Roczniki 2005-2003 (szkoły podstawowe klasy I-III):
Marcińczyk Monika - 30,5 pkt
Borusiewicz Adam - 19,0 pkt
Podstolski Igor - 18,5 pkt
Chojnowska Karolina - 17,0 pkt
Siedlanowski Maciej - 3,0 pkt
Weremczuk Dariusz - 1,5 pkt

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę