Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@

Pierwsze tak ważne zawody w Łomży

Około 160 zawodników z 11 klubów z północno-wschodniej Polski rywalizuje na nowej pływalni w Łomży, gdzie rozgrywane są eliminacje Ogólnopolskie Drużynowe Zawody w Pływaniu Dzieci w wieku 10-11 lat. - Po raz pierwszy w Łomży rozgrywane są zawody pływackie na tak wysokiej rangi – mówił otwierając imprezę Mieczysław Czerniawski, prezydent Łomży. Na zawody do Łomży przyjechali młodzi pływacy z Olsztyna, Suwałk, Augustowa, Pisza, Sokółki, Białegostoku, Bielska Podlaskiego. Są też dwa zespoły z Łomży.

W imprezie biorą udział zawodnicy klubów zrzeszonych w Podlaskim Okręgowym Związku Pływackim. Zawodnicy w wieku 11 lat startują w dwóch konkurencjach indywidualnych i sztafecie w stylach: motylkowym, grzbietowym, dowolnym, klasycznym. 
I jako pierwsze na słupkach startowych stanęły 11-latki rywalizujące na 50 metrów stylem motylkowym.
- To konkurencja w której Polacy odnosili największe sukcesy – mówił prowadzący zawody wymieniając mistrzów świata i olimpijczyków Otylię Jędrzejczak i Pawła Korzeniowskiego.
Niestety nim pierwsze dziewczęta mogły wskoczyć do wody kilkakrotnie wchodziły i schodziły ze słupków. Okazało się bowiem, że szwankuje system elektronicznego pomiaru czasu. Dopiero po około 10 minutach oczekiwania udało się go szczęśliwie uruchomić. 
W pierwszej rozgrywanej konkurencji najszybsze były zawodniczki z białostockiej Juvenii. Najlepszy czas  uzyskała startująca w czwartym biegu Katarzyna Bagińska, która dwie długości basenu przy ul. Wyszyńskiego pokonała stylem motylkowym w 37,97 sekundy. Drugi czas miała startująca w trzecim biegu jej klubowa koleżanka Agata Maklewicz (42,54).

210305125821.png
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę