Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Brązowy medal Mistrzostw Świata

Główne zdjęcie
Anna Kaczyńska -Youssfi

Anna Kaczyńska -Youssfi wywalczyła brązowy medal na rozgrywanych w Japonii Mistrzostwach Świata w Karate Kyokushin. Nasza zawodniczka zdobyła medal jako jedyna z sześciu Polek biorących udział w tych mistrzostwach. Z Polaków najlepiej spisał się Piotr Moczydłowski (kategoria kumite mężczyzn -70 kg), który wywalczył tytuł wicemistrza świata.

Anna Kaczyńska -Youssfi
Anna Kaczyńska -Youssfi
Anna Kaczyńska -Youssfi
Anna Kaczyńska -Youssfi
Skander Youssfi
Skander Youssfi

W Tokio odbyły się Wagowe Mistrzostwa Świata Kobiet, Wagowe Mistrzostwa Świata Mężczyzn w Karate Kyokushin oraz International Friendships 2013. 
Sensei Anna Kaczyńska-Youssfi stoczyła w Japonii trzy pojedynki. W pierwszej walce w losowaniu trafiła na ubiegłoroczną wicemistrzynię Świata Valeriię Doroshenko z Rosji, z którą w zeszłym roku łomżanka przegrała. Tym razem role się odwróciły i po bardzo zaciętej walce sędziowie wskazali na zwycięstwo Ani. Kolejną przeciwniczką nasze zawodniczki była Uliana Grebenshchikova. Niestety po bardzo wyrównanej walce zwyciężyła Uliana. W pojedynku o medal Anna Kaczyńska zmierzyła się z Rosjanką Ekateriną Provkovą uzyskując duża przewagę nad przeciwniczka sędziowie jednomyślnie wskazali zwycięstwo Ani. 
Również na Mistrzostwach Świata Mężczyzn udział brał mąż Ani, sensei Skander Youssfi (3dan) mimo, że nie przywiózł medalu, Jego występ można zaliczyć do udanych. Skander miał przed sobą duże wyzwanie gdyż startował w dwóch konkurencjach (kata i kumite) co wymagało od niego dużego wkładu pracy w przygotowania. W pierwszym dniu zawodów odbyła się konkurencja kata, w rywalizacji wzięło udział 30 zawodników. Sensei Skander po wykonaniu kata "kanku dai" otrzymał wysokie noty sędziowskie co dało mu 7 pozycje. Kolejnego dnia zawodów odbyły się walki. Kategoria Senseia Yousfi do 80kg była jedną z najsilniej obsadzonych zawodnikami typowanymi na zwycięzcę. Skander o wejście do ósemki zmierzył się z Japończykiem Shohei Yamamoto wielokrotnym mistrzem Stanów Zjednoczonych, multimedalistą Mistrzostw Japonii oraz Mistrzostw Świata. Po bardzo wyrównamy pojedynku 2 sędziów opowiedziało się za dogrywką, a dwóch wskazało na rywala niestety sędzia maty opowiedział się za swoim rodakiem.

Karatecy serdecznie dziękują  za wsparcie firmie Metal-Technik  Łomża  oraz zarządowi Banku Spółdzielczego w Zambrowie.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę