Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Przy szachownicach

Główne zdjęcie
Vladimir Veremeichik zwycięzca VI Otwartych Mistrzostwach Województwa Podlaskiego w szachach błyskawicznych

Zawodnicy z Białorusi triumfowali w rozegranych w niedzielę w auli Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży VI Otwartych Mistrzostwach Województwa Podlaskiego w szachach błyskawicznych. Najlepszy z Polaków, IM Stanisław Kostyra, zajął 4. miejsce, a najlepszy z łomżan Wojciech Walewski zawodnik Klubu Szachowego MARATON sklasyfikowany została na 10. pozycji.

Igor Podstolski szachowy Mistrz Województwa Podlaskiego Młodzików do lat 8
Igor Podstolski szachowy Mistrz Województwa Podlaskiego Młodzików do lat 8

Najlepszym zawodnikiem Mistrzostw okazał się Vladimir Veremeichik, emerytowany dyrektor szkoły szachowej z Grodna, który zgromadził 17.5 pkt z 22 partii. Kolejna dwa miejsca na podium przypadły również gościom z Grodna, a zajęli je Andrei Olchovik i Oleg Ermoshuk (obaj po 16.0 pkt). 
Oprócz klasyfikacji generalnej prowadzone były również klasyfikacje w grupach. I tak najlepszą kobietą została Kenul Hasanova (Łomża), najlepszym weteranem - Wawrzyniec Górski (Pisz), a najlepszym mieszkańcem Łomży - Vafa Mammadov. 

Mistrz z Łomży
Tego samego dnia w Suwałkach zostały rozegrane szachowe Mistrzostwa Województwa Podlaskiego Młodzików do lat 8. Zwyciężył Igor Podstolski z Klubu Szachowego MARATON Łomża. Młody szachista pokonał wszystkich rywali, z którymi mierzył się przy szachownicy i zwyciężył gromadząc komplet siedmiu punktów na siedem możliwych. 
Trenerem młodego mistrza jest Robert Michalak, który prowadzi zajęcia w Klubie Szachowym MARATON w grupie początkującej i średnio zaawansowanej.
Drugie i trzecie miejsce zajęli odpowiednio Tomasz Misiewicz z MKSz-MDK Białystok i Marcin Kułak z LUKSz Orient Sokółka (obaj po 5 pkt).

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę