czwartek, 28 marca 2024 napisz DONOS@

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc

W niedzielę w Zalesiu odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc w których tradycyjnie już brali udział siłacze z Łomży, których opiekunem i trenem Zbigniew Turowski. Kilku z nich nich stanęło na podium zdobywające medale. Najwięcej z łomżan wycisnął Szymon Wykowski. Z wynikiem 210 kg zajął pierwsze miejsce w grupie do lat 23 w kat. wagowej 110 kg.

Szymon Wykowski był jednym z kilku zawodników z Siłowni Kulturystycznej ZIBI, którzy wybrali się na mistrzostwa. Poza nim bardzo dobrze zaprezentował się także Marcin Zabielski, który w kategorii wagowej 67,5 kg w grupie senior z wynikiem 130 kg zajął pierwsze miejsce. Na podium stanął także Adrian Lipiński, który z wynikiem 140 kg zajął trzecie miejsce w grupie juniorów do lat 23 w kat. wagowej 67,5 kg.
Tuż poza podium uplasował się Marcin Dziubiński startujący w grupie senior w kat. wagowej 82,5 kg. Wyciśnięta sztanga o wadze 190 kg dała mu czwarte miejsce.

W zawodach udział brali także reprezentanci z Zespołu Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr. 5 w Łomży.  Paweł Woliński zajął pierwsze miejsce w grupie młodzików do lat 17 w kat. wagowej 67,5 kg z wynikiem 100 kg., Adrian Woliński w kat. wagowej 82,5 kg był drugi w grupie juniorów do lat 23 z wynikiem 145 kg, i na drugiej pozycji zawody skończył Dawid Wykowski w grupie młodzików do lat 17 w kat. wagowej 75 kg, który wycisnął 122,5 kg.

Ostatni z łomżyńskich zawodników Tomasz Malczyk z Bursy Szkolnej nr 2 w grupie młodzików do lat 17 w kat. wagowej 75 kg z wynikiem 100 kg. zajął trzecie miejsce.