Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 25 września 2023 napisz DONOS@

„Dwójka” druga w Łukowie

Przygotowujące się do ćwierćfinału Mistrzostw Polski juniorek młodszych szczypiornistki GUKS-u „Dwójki” Łomża w miniony weekend wystąpiły w turnieju Łukovia Cup. Po trzech dniach rywalizacji zespół prowadzony przez trenera Stanisława Niedbałę zajął drugie miejsce, ustępując tylko Wilanowii Warszawa.

- Chcemy na tym turnieju przećwiczyć pewne elementy i zmierzyć się z mocnymi zespołami. Wynik schodzi na dalszy plan. Najważniejsze, aby uniknąć kontuzji - mówił przed wyjazdem do Łukowa szkoleniowiec GUKS-u. I trzeba przyznać, że wszystkie założenia zostały zrealizowane. Łomżanki stoczyły sześć meczów z drużynami z Łukowa, Lublina i Warszawy. Początek turnieju nie był jednak dla nich udany. W pierwszy meczu uległy Wilanowii Warszawa 18:20 - To było bardzo zacięte spotkanie. Prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Na pięć minut przed końcem, gdy prowadziliśmy dwoma bramkami, z powodu urazu boisko musiała opuścić Amanda Szymborska i niestety nie udało się utrzymać korzystnego wyniku do końca - tłumaczy Niedbała - Jednak na pocieszenie dodam, że dziewczyny dzielnie walczyły z rywalem, który grał wyłącznie rocznikiem 95.  U nas zagrały tylko trzy zawodniczki z tego rocznika, reszta była o rok młodsza. 

Dwa kolejne pojedynki łomżanki wygrały już bez większych problemów, pokonując kolejno kadrę województwa lubelskiego rocznika 1998 26:18 oraz ekipę SKF-u Sprinter Lublin 23:8. Na koniec rozgrywek grupowych Dwójka zmierzyła się z pierwszą i drugą drużyną miejscowej Łukovii - Z mającą w składzie aż 7 zawodniczek starszych Łukovią I zremisowaliśmy 14:14, a z rezerwami wygraliśmy zdecydowanie, 31:18. Dzięki temu zajęliśmy drugie miejsce po pierwszej fazie turnieju i zgodnie z regulaminem mogliśmy grać o zwycięstwo w całych zawodach. 
Finałowym przeciwnikiem Dwójki była Wilanowia, która tym razem okazała się wyraźnie lepsza zwyciężając 23 do 10 - Muszę przyznać, że starsze dziewczyny nie wytrzymały ostatniego meczu fizycznie. Dodatkowo urazu barku nabawiła się Szymborska i ciężko było myśleć o wygranej. Mimo to jestem bardzo zadowolony zarówno z gry jak i z osiągniętego wyniku. Uważam, że zespół jest dobrze przygotowany do walki w 1/4 finału Mistrzostw Polski, który w dniach 19-21 kwietnia odbędzie się w Kwidzynie - ocenił Niedbała. 
W ręce Dwójki, oprócz pucharu za drugie miejsce trafiło także bardzo ważne wyróżnienie. Najlepszą zawodniczką zawodów wybrana została bowiem Amanda Szymborska mimo, że nie wystąpiła w spotkaniu finałowym. 

Wyniki końcowe: 
1. UKS Wilanowia Warszawa 
2. GUKS Dwójka Łomża 
3. SPR Łukovia Łuków 
4. SKF Sprinter Lublin 
5. SPR Łukovia II Łuków 
6. Kadra lubelska rocznika 1998 

is

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę