Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@

Mistrzowie Ameryki z Łomży

Główne zdjęcie
Anna Kaczyńska-Youssfi na najwyższym stopniu podium

Łomżanka Anna Kaczyńska-Youssfi wywalczyła tytuł mistrzyni, a jej mąż Skander Youssfi tytuł wicemistrza podczas odbywających się w Los Angeles Otwartych Mistrzostwach USA w Karate Kyokushin. Oboje wywalczyli także prawo startu Wagowych Mistrzostw Świata, które w kwietniu odbędą się w Japonii. Mistrzostwa USA to zawody otwarte dla zawodników z innych krajów. Poza czołówką karateków z USA bierze w nich udział liczna grupa zawodników m.in. z Kanady, Australii, Ukrainy, Rumunii, Polski, Tunezji, Algierii czy Rosji.

Skander Youssfi, drugie miejsce
Skander Youssfi, drugie miejsce

Anna Kaczynska-Youssfi wywalczyła złoto w kategorii Kumite kobiet  +65kg. W finałowej walce spotkała się z zawodniczką z Rosji Ekateriną Provkovą. Po zaciętym pojedynku sędziowie nie mogąc wskazać zwyciężczyni zarządzili rundę dogrywki, w której łomżanka wykazując się wolą i determinacją walki  zaczęła uzyskując przewagę nad przeciwniczką. Po tej dogrywce sędziowie jednogłośnie wskazali na wygraną Polki. 

Podczas tych samych zawodów wystartował także mąż łomżanki sensei Skander Youssfi, który w konkurencji kata (układ technik)  zdobył srebrny medal. Nie był to jedyny jego sukces tego zawodnika na tych Mistrzostwach. Skander wywalczył również brązowy medal w konkurencji kumite do 80kg. W pierwszej walce pokonał z dużą przewagą zawodnika z USA, kolejną walkę stoczył z zawodnikiem z Kanady, w której uzyskał wazari (półpunktu) co dało mu zwycięstwo. W walce półfinałowej Skander zmierzył się z przeciwnikiem z Rumunii aktualnym Mistrzem Europy 
Mirelem Iacob, po trzech minutach mocnej wymiany ciosów i kopnięć sędziowie wskazali na dogrywkę. Dogrywka była jeszcze bardziej zacięta i emocjonująca, dwóch sędziów opowiedziało się za remisem, dwóch za reprezentantem Rumunii, sędzia maty zadecydował zwycięstwo na niekorzyść Skandera. Ostatecznie trzecie miejsce na podium sensei Skander uzyskał pokonując przed czasem ippon (nokaut) zawodnika  z Kanady japońskiego  pochodzenia Andrew Leung.

Tegoroczne Mistrzostwa USA były wyjątkowe gdyż zwycięzcy otrzymali kwalifikację do tegorocznych Wagowych  Mistrzostw Świata które odbędą się  26-28 kwietnia w  Japonii. I taką nominację otrzymała sensei Anna Kaczynska-Youssfi  oraz sensei Skander Youssfi.

Zawodnicy dziękują firmie Metal-Technik Lomza za wsparcie wyjazdu na Mistrzostwa.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę