Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 13 lipca 2024 napisz DONOS@

ŁKS II trenuje na pełnych obrotach

Już dwie gry kontrolne mają za sobą piłkarze rezerw Łomżyńskiego Klubu Sportowego 1926. Wicelider ligi okręgowej w minioną sobotę zremisował z KS Troszyn 1:1, w wczoraj pokonał Forty Piątnica 2:0.

Zespół prowadzony przez trenera Sławomira Stanisławskiego oparty jest na zawodnikach drużyny juniora starszego, która awansowała do rozgrywek ogólnopolskich, wsparty doświadczonymi Marcinem Sawko i Grzegorzem Jankowskim. Z tego względu przygotowania juniorów i rezerw przebiegają jednym torem - Od początku okresu przygotowawczego nie skupiamy się tylko na elementach motorycznych, technicznych i taktycznych. Chciałbym, żebyśmy przestawili się na nieco inny system gry - mówi trener Sławomir Stanisławski - Do tej pory czy to w lidze okręgowej czy w rozgrywkach wojewódzkich juniorów mogliśmy prezentować odmienny sposób gry. Teraz na zespoły pokroju Polonii czy Legii to już nie będzie wystarczało.
I właśnie nieco inny sposób grania łomżanie ćwiczyli już w pierwszym meczu kontrolnym z KS Troszyn - Chłopcy w tym spotkaniu próbowali realizować te nowe założenia taktyczne, które trenujemy, ale nie zawsze to dobrze wychodziło. Zdarzało się dużo niedokładności, nieporozumień. I gdyby nie gol po uderzeniu Marcina Sawko z rzutu wolnego, pewnie byśmy ten mecz przegrali - podkreśla Stanisławski.
Zdecydowanie lepiej było już jednak w rozegranym cztery dni później starciu z Fortami. W pierwszej połowie łomżanie dominowali na boisku, stwarzając sobie mnóstwo sytuacji do zdobycia bramek. Niestety po akcjach nie udało się pokonać doświadczonego golkipera zespołu z Piątnicy, Piotra Sokołowskiego. Po raz kolejny na listę strzelców wpisał się za to Sawko, który tym razem dwukrotnie idealnie wykonał rzuty wolne. W drugiej odsłonie obaj trenerzy dokonali wielu zmian w składach i gra się wyrównała. Żadnej z drużyn nie udało się pokonać bramkarza rywali i spotkanie zakończyło się wygraną ŁKS-u 2:0 - Do przerwy długimi momentami prezentowaliśmy to, co sobie zakładaliśmy przed meczem - cieszy się szkoleniowiec.
Kolejne spotkania łomżanie rozegrają już w najbliższy weekend. O 12.00 na boisku ze sztuczna nawierzchnią w Łomży pierwszy zespół ŁKS-u podejmować będzie Wigry Suwałki. Godzinę później zespół juniorów starszych zmierzy się w Warszawie tamtejszą Polonią. Dzień później o godz. 12.00 w Łomży, rezerwy zagrają z Tęczą Łyse - Mam tak wielu młodych zawodników, że będę chciał, żeby w starciach z Polonią i Tęczą każdy zagrał w sumie po 90 minut - zaznacza Stanisławski.
A już we wtorek, 5 lutego o godz. 18.00 (pierwszy termin) lub 18.15 (drugi termin) w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łomży (II piętro) planowane jest Walne Sprawozdawczo-Wyborcze Zebranie Członków ŁKS-u. Czynny udział mogą w nim wziąć członkowie klubu, którzy opłacili składkę członkowską. Głównym celem zebrania jest wyłonienie władz klubu na kolejną kadencję.

***

Początek roku to czas rozliczeń z Urzędem Skarbowym. Wszyscy kibice, którzy chcą wesprzeć Łomżyński Klub Sportowy 1926 mogą to uczynić przekazując 1% swojego podatku. Za pośrednictwem Fundacji Studenckiej "Młodzi-Młodym" ŁKS w końcu uzyskać dodatkowe środki.
Przy wypełnianiu PIT-u za 2012r., należy w części "Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego" w rubryce "NUMER KRS" wpisać numer 0000270261. Następnie w rubryce "Informacje uzupełniające" umieścić wpis "ŁKS Łomża 1834" i zaznaczyć X w rubryce "Wyrażam zgodę".

is


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę