Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lutego 2021 napisz DONOS@
Gazeta Bezcenna nr 488

Przedświąteczna pomoc

„Nie chcemy być ujawniani i nie chodzi o rozgłos” - mówią młodzi kibice ŁKS-u Łomża, którzy zorganizowali przedświąteczną akcję zbiórki darów dla podopiecznych Domu Samotnej Matki w Nieławicach koło Wizny. W domu po dawnej szkole mieszka kilkanaście kobiet wraz z około 50 dzieci. - Po małym rekonesansie okazało się, że panująca tam sytuacja jest wręcz tragiczna – relacjonują i jednocześnie motywują swoją akcję kibice. - Rząd POlski woli rozdawać swoim urzędnikom wielomilionowe nagrody za ich „ciężką pracę” niż wspomagać tego typu potrzebujących ludzi. Kibicowska zbiórka na rzecz podopiecznych z Nieławic spotkała się z ogromną życzliwością łomżan. Darów było tyle, że aby je wszystkie przewieźć na miejsce potrzebowano dwóch dużych busów, dwóch karetek Grupy Ratowniczej, oraz siedem aut osobowych!

Dom Samotnych Matek w Nieławicach przed pięciu laty założyła  Fundacja „Dzieci Niczyje”. Pomieszczenia w trzykondygnacyjnym budynku po byłej szkole podstawowej skrywają kilkanaście kobiet i kilkadziesiąt dzieci. Matki praktycznie z całej Polski uciekły tu przed biciem i poniżaniem we własnych domach. Tu są bezpieczne. Ale tu zawsze brakuje praktycznie wszystkiego. Dom utrzymywany jest przez fundację, ale tak naprawdę istnieje dzięki bezinteresownej pomocy ludzi dobrej woli. 
- Przez niemal rok staraliśmy się dowiedzieć, jakie panują w tym ośrodku warunki i czego najbardziej będzie potrzeba jego lokatorom – podają kibice ŁKS-u, którzy już od czterech lat w okresie Świat Bożego Narodzenia organizowali akcję charytatywną na rzecz podopiecznych łomżyńskiego Domu Dziecka. - Po małym rekonesansie w Nieławicach okazało się, że panująca tam sytuacja jest wręcz tragiczna. Brakowało najbardziej niezbędnych i podstawowych rzeczy, a szczególnie opału na mroźną zimę…
I po tym „rekonesansie” zdecydowano o zmianie formuły „Kibice Dzieciom”. Na miesiąc przed świętami Bożego Narodzenia, współpracując z zarządem ŁKS oraz Grupą Ratowniczą „Nadzieja”, ogłosili zbiórkę najrozmaitszych rzeczy, które mogłyby się przydać w Nieławicach. 
- Ofiarność ludzi przeszła nasze najśmielsze oczekiwania i nie nadążaliśmy z przyjmowaniem darów - relacjonują. - Z dnia na dzień przybywało prezentów w postaci ogromnej ilości odzieży, sprzętów RTV i AGD, mebli, zabawek, produktów spożywczych. 
W sumie zebrali kilka ton odzieży dla dzieci oraz dorosłych, kilkadziesiąt par butów, ponad tonę żywności i słodyczy, setki miśków pluszowych i innych zabawek, a także różnego rodzaju sprzęt gospodarstwa domowego. 
Tuż przed świętami wszystko zawieziono do Nieławic.
- Oprócz wspomnianych rzeczy, postanowiliśmy kupić 10,5 tony węgla oraz przyczepę drewna, aby w cieple domowego zacisza można było normalnie przetrwać zimę – dodają kibice - Mamy nadzieję, że choć trochę pomogliśmy i tegoroczne święta Bożego Narodzenia w Nieławicach przebywały w radosnej atmosferze!

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę