Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 14 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Gazeta Bezcenna nr 484

Podwyżki podatków i opłat, a w ratuszu jeszcze wyższe nagrody

O jedną czwartą więcej niż wiosną na nagrody dla pracowników ratusza wydał w listopadzie prezydent Mieczysław Czerniawski. Na konta urzędników miasta w ramach nagród z okazji przypadającego 11 listopada Święta Niepodległości trafiło ponad 130 tysięcy złotych. Niektórzy z nich otrzymali grubo ponad 2 000 zł. Tradycyjnie prezydent najbardziej nagrodził swoich zastępców. Średnio Beniamin Dobosz i Mirosława Kluczek otrzymali po 2158,11 zł netto. Dodajmy, że to kolejne w tym roku ich nagrody. Wiosną zastępcy prezydenta Łomży otrzymali po 1742,10 zł z okazji Święta Konstytucji 3 Maja.

Nagrody w ratuszu to dobrze ugruntowana tradycja. Są wypłacane co najmniej dwa razy do roku z okazji najważniejszych świąt państwowych: Święta Konstytucji 3 Maja i Święta Niepodległości 11 listopada. Prezydent Mieczysław Czerniawski też jej nie zmienił. Nagrody z okazji świąt wypłacał w ubiegłym roku i mimo coraz większego kryzysu i zaciskania, o którym mówi sam prezydent, w tym roku też nie skąpił na to środków. Wiosną biuro prasowe ratusza podawało, że w ramach nagród z okazji Święta Konstytucji 3 Maja 214 pracowników ratusza otrzymało niemal 108 tysięcy złotych. Teraz na listopadowe Święto Niepodległości na nagrody przeznaczono znacznie więcej pieniędzy. Anna Sobocińska, rzecznik prasowy prezydenta Czerniawskiego podaje, że nagrody otrzymało 219 pracowników, a ich łączna kwota netto to 134 tysięcy 735 złotych i 13 groszy. Najwyżej nagrodzony urzędnik miejski otrzymał od prezydenta 2363,11 zł netto. Najniższa nagroda nie sięgnęła zaś nawet 70 zł. Tradycyjnie już największe nagrody otrzymali ci najlepiej zarabiający. Zastępcy prezydenta miasta zostali docenieni przez swojego zwierzchnika średnio po niemal 2160 zł.  Ponad dwa razy mniejsze nagrody - średnio po ponad 815 i 813 zł - otrzymali naczelnicy i kierownicy, których w ratuszu jest więcej niż za poprzedniego prezydenta miasta. Nagrody kierownictwa ratusza najwyraźniej pociągnęły w górę średnią wysokość nagród, która – jak podaje Sobocińska – wyniosła 615,23zł netto.

Dodajmy, że aby wyliczyć i przekazać nam, ile prezydent Czerniawski wydał na nagrody z okazji Święta Niepodległości, urzędnicy z ratusza potrzebowali aż dwóch tygodni. Cała informacja ma zaś tylko 59 wyrazów składających się z 350 liter, cyfr i znaków. 

Liczba pracowników: 219 
Kwota netto razem – 134 735,13 zł 
Kwota netto - zastępcy prezydenta – 2158,11 zł 
Kwota netto - doradcy prezydenta – 522,93 zł 
Średnia wysokość nagród netto – 615,23 zł w tym: 
naczelnicy – 815,227 zł 
kierownicy – 813 zł 
inspektorzy – 592,45 zł 
minimalna nagroda netto – 69,52 zł 
maksymalna nagroda netto – 2363,11 zł


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę