Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 24 marca 2023 napisz DONOS@

Wałkuscy z pucharem

Zawodnicy i zawodniczki AZS-u PWSIP Wałkuscy Łomża pracowicie spędzili ostatnie dni. Przed tygodniem tenisistki walczyły w Białymstoku w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu województwa podlaskiego, a weekend towarzysko rywalizowały, wspólnie ze swoimi kolegami, z gośćmi z białoruskiego Brześcia.

Do walki o wojewódzki Puchar Polski przystąpiły, oprócz łomżanek, drużyny UKS-u Sovit Białystok oraz MOKS-u Słoneczny Stok Białystok. Z tymi pierwszymi grające w składzie Ren Bingran, Weronika Łuba i Edyta Szabłowska akademiczki poradziły sobie bez kłopotów, wygrywając 4:0. Zdecydowanie większy opór stawiły zawodniki czołowego klubu II ligi. W spotkaniu z MOKS-em dwa punkty zdobyła Ren, która pewnie pokonała Kamilę Świniarską i Martę Lis. Duże problemy miała Weronika Łuba, ale i ona wygrała dwa pojedynki - Weronikę po tym meczu nazwano królową piątego seta, bo w obu spotkaniach, zarówno z Lis jak i Aleksandrą Dąbrowską zwyciężała dopiero w tie breakach - mówi trener AZS-u, Wacław Tarnacki. Niestety obie gry przegrała Edyta Szabłowska, ale nie wpłynęło to na końcowy sukces Wałkuskich, które dzięki zwycięstwu 4:2 awansowały do półfinału na szczeblu krajowym. Tam łomżanki walczyć będą z mistrzami województw warmińsko-mazurskiego, lubelskiego i mazowieckiego o wejście do finału. 

W piątek i w sobotę do podłomżyńskiej Piątnicy przyjechali zawodnicy i zawodniczki z Brześcia na Białorusi - Już od dawna przyjaźnimy się z tym klubem, co jakiś czas odwiedzamy się i gramy. Niedawno byliśmy na Białorusi, a teraz oni przyjechali do nas - tłumaczy Tarnacki. W piątkowy wieczór czteroosobowe drużyny chłopców i dziewcząt z obu klubów rozegrały mecze towarzyskie. Łomżanie grający w składzie Rafał Piwoński, Krystian Kimbar, Mateusz Lipiński i Patryk Piwoński okazali się minimalnie słabsi, przegrywając 10-12, natomiast ich koleżanki (Weronika Łuba, Edyta Szabłowska, Ewelina Sakowicz i Emilia Majewska) nie dały szans rywalkom i wygrały 10-6. Dzień później odbył się turniej towarzyski, w którym wzięli udział tenisiści z obydwu krajów. Wśród kobiet zwyciężyła Łuba, natomiast wśród mężczyzn pierwsze miejsce zajął reprezentant Białorusi, Anton Drobot - Bardzo było nam się spotkać po raz kolejny. Teraz planujemy ponowny wyjazd do Brześcia na duży międzynarodowy turniej, który odbędzie się w grudniu - mówi Tarnacki. 

Podczas gdy w Piątnicy odbywał się turniej towarzyski, w Białymstoku rozegrano II Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny kadetów. Bardzo dobrze spisał się w nim łomżanin, Mateusz Lipiński, który dotarł aż do finału. Tam niestety, po zaciętej walce przegrał z zawodnikiem Sovitu, Karolem Gryko 2:3. Dzień później, również w stolicy województwa, w WTK-u walczyli seniorzy. Kolejny sukces odniosła Weronika Łuba, która wygrała rywalizację kobiet i dzięki temu zdobyła prawo gry w Ogólnopolskim Turnieju Tenisa Stołowego, który odbędzie się w dniach 14-15 grudnia w Zawierciu. 

A już w najbliższy weekend do Piątnicy zjadą najlepsi tenisiści-weterani, aby wystąpić w III turnieju z cyklu Grand Prix Weteranów. Zawody rozpoczną się już w piątek o godz. 17.00. Wtedy to rozegrany zostanie turniej Open o Puchar Prezydenta Miasta Łomża. Następnego dnia od godziny 9.00 toczyć się będą gry eliminacyjne. O godz. 14.45 rozpoczną się turnieje główne i pocieszenia, a w niedzielę na godz. 9.00 zaplanowano półfinały i finały. 

is


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę