Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@

Mistrzostwa Młodzików z Igrzyskami w tle

W sobotę, 27 października, w hali im. Olimpijczyków Polskich w Łomży odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Taekwondo Olimpijskim. Wystartowało blisko 130 zawodników z czterech województw - podlaskiego, warmińsko-mazurskiego i łódzkiego. - Podczas takich zawodów dzieciaki często zaczynają swoją przygodę ze sportem. Jest to dla nich doskonała lekcja, jak przezwyciężyć własne lęki i stres towarzyszący startom - mówi Marta Miller, trenerka Klubu Uczelnianego AZS PWSIP Łomża - Jednak na przyszłość takie sytuacje uczą ich jak kontrolować stres i jak zachować się w trudnych sytuacjach.

Najlepiej spośród reprezentantów łomżyńskich klubów zaprezentował się Robert Stępkowski z MKS-u Medyk, który w kategorii wagowej M5 wywalczył srebrny medal - Spodziewałem się, że Robert w końcu się przełamie i zacznie zdobywać wysokie miejsca. Myślę, że to drugie miejsce to na razie maksimum jego możliwości - twierdzi trener Paweł Remiszewski - W walce finałowej taktycznie zrobił wszystko jak należy, ale zabrakło mu siły uderzenia, a to w obecnym systemie punktowym najbardziej się liczy. Jeśli to poprawimy, to uważam, że Robert będzie mógł rywalizować z najlepszymi.
Również na drugim stopniu podium stanął Michał Czajkowski z UKS-u Olimpijczyk Łomża, który walczył w kategorii wagowej M10. Dobrze spisała się również Paulina Piorunek (MKS Medyk), która w kategorii K5 zajęła piąte miejsce.

Dodatkową motywacją dla wszystkich startujących w Mistrzostwach był gościnny udział Michała Łoniewskiego, członka kadry olimpijskiej Taekwondo Olimpijskiego na Igrzyska w Londynie 2012 - Każdy zawodnik marzy, żeby pojechać na Igrzyska i tam zawalczyć na tej najważniejszej na świecie imprezie. Stąd też zaprosiliśmy Michała, żeby dzieci mogły z bliska zetknąć się z osobą, którą mogły to tej pory oglądać tylko na ekranie telewizora. Można powiedzieć, że "Igrzyska przyjechały do nich". Mamy nadzieję, że to zainspiruje ich do jeszcze cięższej pracy na treningach - stwierdza Miller.

is

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę