Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@

II Turniej Oldboyów w Piłce Nożnej Stawiski 2012

Drużyna Nemenczyn (Litwa) z kapitanem Kazimierzem Jackiewiczem na czele wygrała w polsko-litewskim turnieju piłkarskim, którego pomysłodawcą jest Jerzy Rybicki (lat 52), nauczyciel informatyki, techniki i wf-u w Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Stawiskach. Wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu zorganizowali nie tylko rozgrywki piłkarskie na Orliku, ale także marsz nordic walking ulicami Stawisk dla ponad 50 kobiet. Gra w nogę była fair, pogoda i publiczność nie zawiodły, toteż organizatorom dopisywały humory.

- Było super, ekstra! – cieszył się Jerzy Rybicki, gdy już wręczono puchary, medale i nagrody. - Tak jak rok temu, mieliśmy piękne słońce, było prawie bezchmurnie i bezwietrznie, po prostu grało się i kibicowało bardzo przyjemnie. 
Skorzystali z tego głównie zawodnicy pięciu 10-osobowych drużyn, które systemem każdy z każdym walczyły na sztucznej murawie Orlika. Drugie miejsce zajęła drużyna Łomża pod przewodem kapitana Jarosława Baranowskiego. Na trzecim miejscu uplasował się zespół Stawiski I (kapitan Zdzisław Obrycki), na czwartym – Zaścianki Wilno (kapitan Antoni Markewić), a na ostatnim – Stawiski II (kapitan Grzegorz Paczoszka). We wszystkich mecze sędziowali arbitrzy Okręgowego Związku Piłki Nożnej: Leszek Bielecki i Krzysztof Nowicki.
Turniej oldbojów odbywał się pod patronatem burmistrza Stawisk Marka Waszkiewicza, który ufundował duże, okazałe puchary i medale dla drużyn. Natomiast Okręgowy Związek Piłki Nożnej ufundował dwie nagrody indywidualne i dwie zespołowe. Najstarszym zawodnikiem turnieju okazał się Algimantas Wjenckus (lat 58) z Nemenczyna, zaś najlepszym zawodnikiem został Jarosław Masłowski z Zaścianków. Najstarszą drużyną była Zaścianki Wilno - w sumie ośmiu zawodników miało 420 lat, a drużyna fair play to Stawiski II.
Po satysfakcjonujących i promujących zdrowy styl życia rozgrywkach, którym towarzyszyły spontaniczny doping, zabawy i występy dzieci i młodzieży, piłkarscy oldboje udali się na zasłużoną kolację w Gospodarstwie Agroturystycznym Jolanty i Mirosława Gardockich. Jednym z głównych ustaleń spotkania przy wspólnym stole było ponowne zaproszenie na turniej za rok również drużyny oldbojów z Grodna (Białoruś), którzy nie dojechali z powodu problemów wizowych.

Mirosław R. Derewońko

210204100642.gif
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
cz
pt, 05 października 2012 10:35
Data ostatniej edycji: pt, 05 października 2012 11:22:40

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę