Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Brązowe medale młodzików

Główne zdjęcie
Katarzyna Modzelewska LKS Narew - Kurpiewski Łomża (pierwsza po prawej)

Marcin Makowski z LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża i Katarzyna Modzelewska zawodniczka LKS Narew - Kurpiewski Łomża zdobyli brązowe medale podczas rozgrywanego w Słubicach Małego Memoriału im. Janusza Kusocińskiego – zawody potocznie nazywane są nieoficjalnymi Mistrzostwami Polski Młodzików. Marcin medal wywalczył w rzucie oszczepem, a Kasia w skoku w dal.

Marcin jechał do Słubic z ósmym wynikiem (49,21m) wśród startujących, jednak nasz zawodnik już w pierwszej kolejce ustanowił nowy rekord życiowy i poprawiając się aż o ponad 5 metrów posłał oszczep na odległość 54,70m co dało mu brązowy medal – mówi Andrzej Korytkowski prezes klubu LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża.  
Marcin to rekordzista Europy 13-latków w rzucie piłeczką palantową (99,5m, Warszawa 2010), jest uczniem PG 1 Grajewo, jego trenerem na co dzień jest Przemysław Dąbkowski, natomiast na  zgrupowaniach i konsultacjach trenuje z nim Marcin Jasionek  
Katarzyna Modzelewska mimo młodego wieku (15 lat) jest zawodniczką znaną i utytułowaną. Dwukrotnie wygrywała Ogólnopolski Finał Czwartków Lekkoatletycznych i wycieczkę do Paryża. - W Słubicach jednak zjadła ją trema i wynik - 5.45m wystarczył „tylko” do zdobycia brązowego medalu – podaje trener Jan  Kotowski. - Od stycznia Kasia będzie startować w grupie juniorek młodszych i tam będziemy walczyć o sukcesy. Najbliższe zawody rangi mistrzowskiej - Halowe Mistrzostwa Polski juniorów i juniorów młodszych odbędą się w Spale w styczniu 2013r.

Na stadionie w Słubicach prezentował się także dyskobol „Prefbetu” Przemysław Zieliński który na co dzień trenuje pod okiem swojego nauczyciela Andrzeja Graczewskiego z PG Rajgród. Przemek co prawda zajął czwarte miejsce, ale poprawił rekord życiowy o ponad cztery metry uzyskując świetny wynik 56,90m.  
- Co ciekawe w ciągu ostatnich 10. lat ten wynik zawsze dawał medal w tym aż 5 razy byłoby to… złoto!! Taki mały pech – mówi Korytkowski. - Przemek jednak nie ma co się martwić bo pierwsza trójka to zawodnicy o rok starsi i za rok będą startować już w kategorii wyższej a najlepszy z jego rówieśników rzuca obecnie o 5 metrów bliżej.

Udany koniec sezony
Obaj trenerzy podają także dobre wyniki innych swoich podopiecznych. Andrzej Korytkowski wymienia Katarzynę Smakowską, która poprawiła o 1 minutę i 12 sekund rekord województwa podlaskiego juniorek na 10 000 metrów  uzyskując w Pasłęku czas 41:37.13min, Izabele Dziedziech, która zadebiutowała w biegu przeszkodowym osiągając w fatalnych warunkach pogodowych dobry czas na 2000m- 6:59.05 oraz Grzegorza Chylińskiego - po raz pierwszy zszedł poniżej „bariery” 50 sekund uzyskując wynik 49.97sek. na 400 metrów.
Trener Jan Kotowski zwraca zaś uwagę na bardzo dobry wynik - 204 cm w skoku wzwyż – jaaki uzyskał Dominik Darmofał na zawodach w Białymstoku.

 

cz
pon, 01 października 2012 08:05
Data ostatniej edycji: pon, 01 października 2012 10:50:30

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę