Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 21 września 2023 napisz DONOS@

Czirliderki, badminton i futbol amerykański w KS Agrobiznes

- Od dziecka grałem w koszykówkę, później byłem żeglarzem jachtowym, a na sam koniec instruktorem piłki nożnej – mówi Łukasz Rogiński (lat 28), absolwent AWF w Gdańsku i prezes Klubu Sportowego Agrobiznes w Łomży. - Teraz nie zamierzam powielać znanych i powszechnych w kraju dyscyplin, tylko wprowadzać nowe lub rzadko uprawiane dyscypliny w Łomży i w okolicy. Zapraszam ludzi, chcących pograć w badmintona lub futbol amerykański oraz zatańczyć w zespole czirliderek.

Prezes KS Agrobiznes Łukasz Rogiński zachęca każdego, kto pragnie rozwijać swoje umiejętności w którejś z dziedzin sportu, do zainteresowania się jego propozycją.

Jeden czirlider wśród dziesięciu czirliderek
- Półtoragodzinne treningi będą odbywały się dwa razy w tygodniu od godziny 16. do 17. 30 w sali gimnastycznej Wyższej Szkoły Agrobiznesu przy ul. Studenckiej w Łomży. - Poprowadzę zajęcia z badmintona, bo udało nam się już stworzyć pierwszą sekcję, do której należy dwanaścioro zawodników z Akademickiej Szkoły Ponadgimnazjalnej, Liceum Ekonomicznego i Katolickiego Liceum. Ale czekamy na kolejnych chętnych w grupie juniorów do 16 lat i w grupie seniorów od 16 do 24 lat.
Zajęcia z czirliderkami poprowadzi Monika Zduńczyk, studentka III roku Instytutu Wychowania Fizycznego PWSIiP w Łomży. Ciekawe, że to nie tylko propozycja dla  dziewcząt (juniorki 14 -16 lat, seniorki od 17 lat): na każdą 10-osobową formację żeńską może przypadać również jeden chłopak. Zajęcia, tak jak z badmintona, są darmowe.

Futbol amerykański wyłącznie dla twardzieli
Inaczej wygląda sytuacja z naborem i warunkami przyjęcia do sekcji futbolu amerykańskiego. To wybitnie męska i twarda dyscyplina, w której arkana wprowadzi łomżyniak Adam Pyczot, grający do niedawna w Polskiej Lidze FA. Klub zamierza stworzyć sekcję juniorów (14-16 lat) i seniorów, którzy mogą mieć od 17 do 40 czy 50 lat, gdyż warunkiem przyjęcia będzie tężyzna i ogólna kondycja kandydata. 
- W sekcji FA wprowadzimy składki członkowskie – zapowiada prezes mgr Łukasz Rogiński. - Dla zawodników, którzy mają swój strój, kask, pady i ochraniacze, składka będzie wynosić 35 zl miesięcznie. Dla chłopców i panów, którym to wszystko wypożyczymy, składka wzrośnie do 75 zł na miesiąc. Zajęcia ogólnorozwojowe zorganizujemy w sali WSA, natomiast taktyczne – na orliku przy Publicznym Gimnazjum nr 1.
- Pragniemy, aby nasi podopieczni mieli możliwość uczestnictwa w różnego rodzaju zawodach sportowych – planuje prezes Łukasz Rogiński, założyciel w październiku 2011 r. KS Agrobiznes. - Przewiduję, że liczba zawodników w drugim roku naszej działalności wyniesie około stu osób i weźmiemy udział w ponad dwudziestu imprezach sportowych.
Zainteresowani rekrutacją do sekcji Klubu Sportowego  Agrobiznes mogą dzwonić od pon. do pt. w godzinach 16. - 20.30 pod nr tel. 530 054 711 lub pisać na adres mailowy: k.s.agrobiznes@wp.pl.

Mirosław R. Derewońko


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę