Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 04 marca 2021 napisz DONOS@

Pierwszy olimpijczyk łomżyńskiego klubu

Główne zdjęcie
Olimpijka Anna Jesień z mężem i trenerem Pawłem

Anna Jesień płotkarka Ludowego Łomżyńskiego Klubu Sportowego „Prefbet Śniadowo” Łomża będzie jedyną reprezentantką Łomży na Igrzyskach XXX Olimpiady, które dziś rozpoczynają się w Londynie. Lekkoatletka wystartuje w Londynie indywidualnie na 400metrów przez płotki oraz w sztafecie 4x400 metrów. - Po dwóch latach w których trapiły mnie kontuzje w najważniejszym sezonie na szczęście osiągnęłam wynik dający kwalifikację olimpijską. Będą to już moje czwarte Igrzyska (2000 - Sydney, 2004 - Ateny, 2008 - Pekin). Myślę, że udział w półfinale 400m przez płotki to realny cel, natomiast jeśli pobiegniemy w sztafecie trochę szybciej niż na Mistrzostwach Europy to jest szansa na finał olimpijski, a to byłoby piękne zakończenie kariery – mówi Anna Jesień.

Anna Jesień pochodzi z Sokołowa Podlaskiego, ale od trzech sezonów jest  zawodniczką klubu LŁKS „PREFBET ŚNIADOWO” Łomża. W swojej karierze zdobyła min.  ponad 20-cia medali Mistrzostw Polski, 3 medale mistrzostw Europy, brązowy medal Mistrzostw Świata   oraz była 5-ta na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie. Ania jest również aktualną rekordzistką Polski na dystansie 400m przez płotki (53.86 sek.) i w sztafecie 4x400 (3:24.61)
Indywidualnie minimum kwalifikujące na Igrzyska (55,46sek) uzyskała 3 czerwca podczas mitingu ENEA CUP, który rozegrano w Bydgoszczy, natomiast sztafeta czas, który uprawnia do startu w tej imprezie  wywalczyła podczas Mistrzostw Europy w Helsinkach, gdzie Polki zajęły 8. miejsce. 

- Udział Ani w Olimpiadzie jest spełnieniem naszych marzeń, planów i oczekiwań, aby w końcu nasze miasto doczekało się Olimpijczyka, który będzie reprezentował na Igrzyskach Olimpijskich Polskę, ale i Łomżę – mówi Andrzej Korytkowski prezes LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża. –  Zdarzało się w przeszłości (jak i obecnie), że zawodnicy odchodzili z naszego miasta, by dalej kontynuować karierę w innych klubach i z nimi wyjeżdżali na Igrzyska, ale jeszcze zawodnik łomżyńskiego klubu na Olimpiadę się nie dostał. Myślę, że powody tego są różne od fatalnej bazy treningowej, poprzez małą wiedzę trenerów do braku możliwości finansowych, aby można było zatrzymać najlepszych w Łomży (min. brak stypendiów dla nich). Cieszę się, że dzięki firmie PREFBET ze Śniadowa, która sfinansowała pobyt Ani w klubie mogliśmy dokonać historycznej rzeczy. Również podziękowania należą się Marszałkowi Województwa Podlaskiego, który ufundował stypendia dla osób przygotowujących się i startujących na Igrzyskach Londyn 2012. 

Ślubowanie olimpijskie zarówno Anny Jesień jak i jej męża i trenera Pawła, który jest również odpowiedzialny za sztafetę 4x400 kobiet, odbędzie się w niedzielę 29 lipca. Anna Jasień na dystansie 400m przez płotki na Olimpiadzie pobiegnie 5 sierpnia, a pięć dni później  do boju stanie polska sztafeta z Anią na ostatniej zmianie. Trzymamy kciuki!

Na Igrzyska do Londynu pojadą też związani z Łomżą, ale reprezentujący OŚ Poznań wychowankowie łomżyńskich klubów Joanna Fiodorow (rzut młotem) i Artur Zaczek (4x100m).

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę