Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Trzonkowska i sztafeta „Prefbet Śniadowo” z medalami Mistrzostw Polski

Dwa medale zdobyli zawodnicy LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża podczas lekkoatletycznych Mistrzostw Polski rozegranych w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Krakowie. Beata Trzonkowska podopieczna trenera Przemysława Zabawskiego zdobyła brązowy medal w rzucie dyskiem uzyskując wynik 45m i 13 cm. Jeszcze lepiej wypadła sztafeta klubu 4x400 (3:23.25) w składzie: Jakub Kapuściński, Grzegorz Chyliński (obaj tr. A. Korytkowski), Tomasz Olszewski (tr. Adrian Mydlarz ) i Rafał Łaguna (tr. Przemysław Dąbkowski), która wywalczyła wicemistrzostwo Polski.

Sztafeta 4x400, od lewej: Kapiściński, Chyliński, Olszewski, Łaguna
Sztafeta 4x400, od lewej: Kapiściński, Chyliński, Olszewski, Łaguna
Beata Trzonkowska
Beata Trzonkowska

- Wynik Beaty Trzonkowskiej jest nowym rekordem ziemi łomżyńskiej (poprzedni 44.36 należał do Magdaleny Żebrowskiej, 2010)  i jednocześnie I klasą sportową – podkreśla Andrzej Korytkowski. - Beata startowała też w pchnięciu kula 3kg zajmując czwarte miejsce i tu również uzyskała rekord ziemi łomżyńskiej 14.43m (poprzedni 14.05 - Wioleta Górska, 2012). 
Zawodniczka pochodzi z Wąsosza i jest wychowanką trenera Jacka Jaworowskiego z którym w 2010 roku zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski Młodzików również w rzucie dyskiem. 

Prezes Korytkowski słów pochwał nie szczędzi także sztafecie, która wywalczyła wicemistrzostwo Polski.
- Nasza sztafeta na mistrzostwa jechała z trzecim wynikiem, ale zarazem z obawami, ponieważ Tomek do ostatnich dni czerwca borykał się z kontuzją przyczepu mięśnia czterogłowego, a Rafał miał 17-to dniową przerwę spowodowaną anginą, na 10 dni przed startem odstawił antybiotyki i wznowił treningi – relacjonuje. - Myślę, że słowa pochwały należą się wszystkim zawodnikom bo dali z siebie wszystko i pobiegli na miarę możliwości, ale ze względu na chorobę cieszy bardzo dobry występ Rafała Łaguny oraz  Grzegorza Chylińskiego, który wyprowadził sztafetę z czwartego miejsca na prowadzenie, przebiegając swoje 400 metrów w 48,7 sek. co było najlepszym wynikiem z pośród wszystkich uczestników niedzielnego finału sztafet 4x400m!

W biegach indywidualnych na 400metrów rekordy życiowe uzyskali: Grzegorz Chyliński 50.04( awans do finału A), Tomasz Olszewski 50.37 (finał B) i Michał Kamiński 52.43. W sumie dziewięciu zawodników „Prefbet Śniadowo” Łomża zdobyło 34 punkty, co dało klubowi 22 miejsce w stawce 197 klubów.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę