Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 16 maja 2021 napisz DONOS@

ŁKS zaczyna z nowym trenerem

Główne zdjęcie
Zawodnicy ŁKS 1926 już trenują: Albert Rydzewski, za nim Marcin Tadaj

Od testów wydolnościowych, które przeprowadzone zostały w poniedziałek na stadionie miejskim, piłkarze ŁKS-u 1926 Łomża rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu w III lidze. Nad prawidłowością ich przebiegu czuwał już nowy szkoleniowiec, Sławomir Kopczewski. - Potrzeba było nam trenera z doświadczeniem, znającego środowisko łomżyńskich zawodników. I to doświadczenie, a także zaufanie, na które zapracował będąc w Łomży poprzednio sprawiło, że zdecydowaliśmy się go zatrudnić - tłumaczy prezes ŁKS-u, Jarosław Kulesza - Dotychczasowy pierwszy trener, Marcin Mroczkowski będzie teraz pełnił funkcję asystenta.

Oprócz zmiany na stanowisku trenera, w klubie dojdzie również do roszad w składzie. Na razie pewne jest, że w nowym sezonie w ŁKS-ie nie zobaczymy już Tomasza Staniórskiego, który wyjechał z kraju oraz Łukasza Adamskiego, któremu z końcem maja skończył się kontrakt. W dalszym ciągu niepewna jest sytuacja zawodników, którzy w tym roku idą na studia, tj. Artura Urbana i Patryka Szymańskiego. Ten pierwszy prawdopodobnie zagra w Łomży, ale drugi próbuje swoich sił w klubach z wyższych lig.
- Ostatnio dwa tygodnie byłem na testach i obozie z drużyną I-ligowego Stomilu Olsztyn. Tam zagrałem w trzech sparingach i w rozmowie z trenerem Kaczmarkiem usłyszałem, że widzi mnie w swoim zespole - mówi Szymański. - Na razie jednak z kilku względów nie podjąłem jeszcze decyzji o przenosinach. 

Podczas pierwszego dnia przygotowań w Łomży pojawiła się też dość liczna grupa nowych zawodników, którzy walczą o angaż w ŁKS-ie. Najbliżej podpisania umowy jest doświadczony napastnik, występujący niegdyś w Łomży, Marcin Truszkowski. Być może były gracz Jagiellonii Białystok, GKS-u Bełchatów, a ostatnio Ostrovii Ostrów Mazowiecka zagra już w pierwszy meczu o stawkę, jakim będzie spotkanie rundy przedwstępnej Pucharu Polski ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki (18 lipca). Oprócz niego z zespołem trenować będą Przemysław Olesiński z Narwi Ostrołęka, Łukasz Grzybowski i Mateusz Konopka z Olimpii Zambrów oraz Hubert Karwacki, Piotr Prusinowski, Kamil Kiełczewski i Bartosz Stachelski występujący ostatnio w Orle Kolno.
- O tym czy ci zawodnicy zostaną u nas, zadecydujemy po 2-3 tygodniach pracy - podkreśla Kopczewski - Nie ukrywam jednak, że chcielibyśmy mieć szeroką kadrę, jeśli oczywiście finanse klubu na to pozwolą. 
A z tymi jest nie najgorzej.
- Myślę, że uda nam się utrzymać poziom finansowy taki jak w poprzednim sezonie. Jeszcze trwają rozmowy z kilkoma sponsorami, ale powinny one być sfinalizowane w przeciągu 2 tygodni - mówi prezes Kulesza. 

W czasie przygotowań łomżanie mają zaplanowane sześć sparingów. Pierwszy z nich odbędzie się już 14 lipca o godz. 10:30 w Łomży, a rywalem będzie Ostrovia Ostrów Mazowiecka. Potem ŁKS czeka potyczka w Pucharze Polski ze Świtem, a kolejni rywale to Płomień Ełk (Łomża, 21.07, godz. 10:30), Wigry Suwałki (Suwałki, 28.07), Wissa Szczuczyn (Łomża, 3.08), KS Śniadowo (Łomża, 7.08) i Narew Ostrołęka (termin i godzina w trakcie ustalania). 

is

210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę