Lekkoatleci Prefbetu na stadionach w Polsce i Europie…

Anna Jesień, formalnie zawodniczka łomżyńskiego klubu LŁKS „PREFBET ŚNIADOWO” ŁOMŻA, która została wypożyczona do hiszpańskiego „Valencja Terra y Mar” i startowała ) w klubowym pucharze Europy w Villa Real de San Antonio w Portugalii, zwyciężyła w biegu na 400 metrów przez płotki (56.50 sek). - Ta sama zawodniczka wzięła udział w sztafecie 4x400 metrów i wraz z koleżankami wywalczyła 2 miejsce – podaje Andrzej Korytkowski, prezes klubu, informując o startach zawodników „Prefbetu” także w Maroko, Niemczech i Polsce.

W Rabacie w Maroko po raz pierwszy w tym sezonie wystartowała na przeszkodach Justyna Korytkowska. Zawodniczka, która ma szansę uczestniczyć w tegorocznych Igrzyskach Olimpijskich w Londynie uzyskała wynik 10:06,80, czyli sporo poniżej wymaganego minimum.
- Wynik jest niezły, ale aby wypełnić normę na IO trzeba pobiec zdecydowanie lepiej – podkreśla Korytkowski.
W niemieckim Koblenz na dystansie 5000 metrów bardzo dobrze spisał się za to Jakub Nowak, który w najsilniejszej serii zajął 5. lokatę ustanawiając nowy rekord życiowy i poprawiając rekord ziemi łomżyńskiej.
- Czas Kuby 14:02.00 to obecnie najlepszy wynik w tym roku w Polsce i jest lepszy od poprzedniego rekordu ziemi łomżyńskiej Jakuba Wiśniewskiego (również „PREFBET”) o 13 sekund – zauważa prezes Korytkowski.
Część zawodników klubu startowała również w Polsce.  W Sosnowcu Izabela Dziedziech zwyciężyła w Lekkoatletycznym Pucharze Polski w biegu na 800 metrów. Zawodniczka uzyskała swój drugi wynik w karierze (2:09.02). Na tych samych zawodach Ewelina Lubiejewska poprawiła o 10 sekund własny rekord województwa podlaskiego juniorek na 3000 metrów z przeszkodami (10:56.07) zajmując drugą lokatę.
Również w Pucharze Polski, ale w Gdańsku Michał Bernardelli wywalczył trzecie miejsce w biegu na 3000 metrów (8:14.07), a Łukasz Nabiałek w pierwszym starcie w tym roku uzyskał na 200 metrów 21.90.
Bardzo duża grupa zawodników „PREFBETU” wzięła udział w otwartych mistrzostwach województwa podlaskiego oraz Gimnazjadzie rozegranych w Białymstoku zdobywając 21 medali.