Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 16 maja 2021 napisz DONOS@

Dominik Seroka podwójnym wicemistrzem Europy w Karate Fudokan

Dominik Seroka z Akademii Sztuk Walki „Dragon”wywalczył podwójny tytuł wicemistrza Europy i zdobył trzy medale podczas Mistrzostw Europy w Karate Fudokan, które w weekend odbyły się w Spale. W zawodach wzięło udział ok. 800 zawodników z 20 państw. - Sukces na Mistrzostwach Europy zasługuje na tym większy podziw, gdyż Dominik, kończąc w tym roku edukację w II LO w Łomży, zdawał maturę i miał przez to ograniczoną ilość czasu na odpowiednie przygotowanie się do zawodów - dodaje Mirosław Seroka ojciec zawodnika.

- Dominik w pięknym stylu doszedł do finału w konkurencji kata. Po eliminacjach i półfinałach, tracił do prowadzącego zawodnika z Rumuni 0.6 punktu - informuje Mirosław Seroka. -  W finale po świetnym występie odrobił 0,3 punktu, jednak to nie wystarczyło na pokonanie rywala. Konkurencja kata jest to czysto techniczna rywalizacja, w której ocenia się przygotowanie pod względem prezentowanych technik, odpowiedniej presji i płynności ruchu.
Dla 19-letniego Dominika był to debiut w wyższej kategorii wiekowej (młodzieżowcy), która jest ostatnim etapem przed kategorią seniorów. W sumie podczas Mistrzostw Europy w Spale Dominik Seroka zdobył: srebrny medal w konkurencji kata indywidualne; srebrny medal w kumite drużynowymi, a oprócz tego brązowy medal w kata drużynowym.

Pomimo młodego wieku, Dominik Seroka ma już na swoim koncie wiele innych osiągnięć na arenie krajowej i międzynarodowej. Jest wielokrotnym Mistrzem Polski, a w ubiegłym roku został zwycięzcą bardzo prestiżowego Międzynarodowego Turnieju „FUDOKAN BEST”. W karate fudokan posiada mistrzowski stopień 1 dan (czarny pas). Obecnie jest również jednym z instruktorów Akademii Sztuk Walki „DRAGON”. Wspólnie z Bartłomiejem Dąbrowskim i Iwoną Łada prowadzi zajęcia karate w Szkole Podstawowej w Konarzycach.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę