Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@

Liga na korcie

Po cieszących się sporym zainteresowaniem ligach piłki nożnej, siatkówki i koszykówki, swoje umiejętności z innymi zawodnikami będą mogli porównać tenisiści. W Łomży ma ruszyć Łomżyńska Liga Tenisa Ziemnego. Rozgrywki chce zorganizować Powiatowe Zrzeszenie LZS.

Tenisiści w lidze mają mają rywalizować na odnowionych kortach Skate Parku na Osiedlu Perspektywa. Tu od lat Lech Malinowski sekretarz LZS-u, kilka razy w roku organizował turnieje amatorskie.
- Na turnieje jednodniowe zgłaszało się niewielu zawodników i bardzo mnie to dziwiło. Przecież codziennie na korty przychodzi bardzo dużo osób nieźle grających w tenisa - mówi Malinowski - Jednak nie zawsze mają oni czas, żeby poświecić cały dzień na udział w turnieju. Stąd też szybko podchwyciłem pomysł dziennikarza sportowego i miłośnika tenisa, Krzysztofa Chełstowskiego na stworzenie czegoś nie mniej ciekawego, a bardziej dostosowanego do możliwości czasowych mieszkańców Łomży.
Rozgrywki, które toczone będą systemem każdy z każdym, skierowane są do wszystkich mieszkańców Łomży i powiatu łomżyńskiego, którzy skończyli 17 lat i w ostatnich dziesięciu latach nie byli notowani na wyższym niż 50. miejscu w rankingu Polskiego Związku Tenisowego.
- Naszym założeniem jest stworzyć zawody, w których zagrają i młodsi i starsi tenisiści-amatorzy. Ale nie chcemy ograniczać dostępu do rozgrywek osobom lepiej grającym, które kiedykolwiek próbowały swoich sił w turniejach PZT. Jedynym ograniczeniem jest tak naprawdę okres karencji dla byłych zawodników - podkreśla Malinowski.
Szczegółowych informacji udziela, oraz zapisy prowadzi Lech Malinowski. (Można z nim skontaktować się telefonicznie 602570797) Start rozgrywek planowany jest na połowę kwietnia.
- Chcących wziąć udział w Lidze zachęcam do szybkiego zapisywania się, gdyż w I edycji przewidzieliśmy tylko 16 miejsc. Jeśli ta edycja zakończy się powodzeniem, w przyszłym roku planujemy stworzenie dwóch poziomów rozgrywek - tłumaczy sekretarz LZS-u.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę