Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@

Rekord świata młodego siłacza z Łomży

Adrian Lipiński z Zespołu Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 w Łomży ustanowił nowy rekord świata w wyciskaniu sztangi leżąc w grupie juniorów do lat 23 w kat. wagowej do 60 kg. Zawodnik z Łomży podczas Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc rozegranych w Zalesiu obok Białej Podlaskiej ustanowił wynik 132,5 kg, co jest rezultatem o 11,5 kg lepszym niż poprzedni rekord. Adrian w swojej grupie wygrał też te mistrzostwa, ale łomżanie na podium stawali kilkakrotnie.

Zbigniew Turowski z siłowni Kulturystycznej Zibi w grupie masters do lat 50 w kat. wagowej do 90 kg zajął I miejsce z wynikiem 170 kg. Marcin Dziubiński zajął III miejsce w grupie open w kat. wagowej do 90 kg z wynikiem 190 kg.

W grupie juniorów do lat 23 Szymon Wykowski zajął I miejsce w kat. wagowej do 100 kg z wynikiem 200 kg. Ten sam zawodnik w kategorii Open juniorów do lat 23 zajął III miejsce.

Dawid Wykowski z Zespołu Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5  w grupie młodzików do lat 17 zajął I miejsce w kat. wagowej do 82,5 kg.

Karol Gugało z Bursy Szkolnej nr 2 w grupie juniorów do lat 17 w kategorii wagowej do 75 kg z wynikiem 120 kg zajął II miejsce. Natomiast jego kolega Kamil Juszkiewicz w grupie juniorów do lat 19 w kat. wagowej do 82,5 kg z wynikiem 125 kg zajął III miejsce.

Najmłodszym z łomżyńskich zawodników był Marek Sawicki z Publicznego Gimnazjum nr 1, który zajął I miejsce w grupie młodzików do lat 17 w kat. wagowej do 75 kg z wynikiem 120 kg. Ten sam zawodnik zajął I miejsce w kat. open młodzików do lat 17.

W zawodach udział brali także zawodnicy z Słowacji, Szwecji i Ukrainy. Trener Zbigniew Turowski wraz z zawodnikami pragną podziękować Dyrekcji Bursy Szkolnej nr 2, Zespołu Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 i Publicznego Gimnazjum nr 1 za sfinansowanie wyjazdu swoim uczniom i wychowankom.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę