Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 września 2023 napisz DONOS@

Na początek „Podwodny Jeleń” spłynął Łyną

Płetwonurkowie także z Łomży rozpoczęli sezon. Tradycyjnie na początek, wraz z kolegami z całej Polski, spłynęli rzeką Łyną w Olsztynie. To największa tego typu impreza w Polsce. W wodach Łyny, które w sobotę miały zaledwie 3 st. Celsjusza, przez ponad godzinę płynęło ponad 450 płetwonurków.

Jak podkreśla Adam Siwek, prezes Łomżyńskiego Klubu Płetwonurków „Podwodny Jeleń”, klub jednoczy ludzi w różnym wieku i z różnych grup społecznych. A wspólne działanie – na przykład udział w organizowanym już po raz 9 Skorpenowym Spływie Łyną - służy umacnianiu w nich odpowiedzialność za swoje otoczenie i wspólnotę lokalną jak również propaguje idę sportów wodnych oraz rozsławia Łomżę.
- Od momentu założenia klub czynnie uczestniczył w życiu społeczeństwa miasta Łomży – dodaje Siwek. - Wielokrotnie organizowaliśmy akcję „Sprzątanie Narwi”, a także szereg imprez i spotkań propagujących bezpieczne płetwonurkowanie, ochronę środowiska oraz zdrowy styl życia. Staramy się dotrzeć zarówno do młodzieży szkolnej, jak również do osób, których zaangażowanie w projekty prospołeczne stanowi sposób na odbudowanie postaw obywatelskich. W tym celu prowadzimy cykle prelekcji na temat ochrony środowiska i zdrowego stylu życia w łomżyńskich szkołach.

Autorem zdjęć ze spływu Łyną jest Bohdan Maciej Szumski.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę