Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 19 kwietnia 2021 napisz DONOS@

III LO najlepsze w szczypiorniaka

Kolejny wspaniały sukces odnieśli sportowcy uczący się na co dzień w III Liceum Ogólnokształcącym w Łomży. Tym razem na najwyższym stopniu podium stanęły piłkarki ręczne tej szkoły, które wygrały rozgrywki podlaskiej Licealiady.

Do turnieju finałowego zespół prowadzony przez trenera Stanisława Niedbałę awansował z pierwszego miejsca w fazie grupowej. Łomżanki wygrały wszystkie swoje mecze i były zdecydowanymi faworytkami decydującej imprezy. W rozegranych środę, 14 marca w hali im. Olimpijczyków Polskich zawodach finałowych ponownie nie dały rywalkom żadnych szans. W pierwszym meczu rozgromiły drużynę Zespołu Szkół nr 2 z Grajewa 31:4 i pewnie awansowały do finału. A tam spotkały się z reprezentacją Zespołu Szkół z Siemiatycz. Tu wygrana nie przyszła łomżankom tak łatwo - Pierwsza połowa była bardzo nerwowa w naszym wykonaniu, bo stawka meczu była wysoka - ocenia trener Niedbała. Tę część zawodniczki III LO wygrały 13:8 i losy spotkania jeszcze nie były rozstrzygnięte. Jednak w drugiej odsłonie miejscowe uporządkowały grę. Świetnie spisywała się defensywa kierowana przez fantastycznie grającą bramkarkę, Urszulę Bałdowską. W ataku łomżanki też zagrały zdecydowanie skuteczniej wygrywając ostatecznie 26 do 15 - Jestem zadowolony z wygranej. Szczególnie muszę pochwalić cały blok obronny. W bramce niemożliwych rzeczy dokonywała Ula. To taka zawodniczka, która w każdym meczu broniła po kilka wydawałoby się niemożliwych do obrony strzałów - mówi szkoleniowiec III LO.

Łomżyńskie szczypiornistki zakończyły już rozgrywki, bowiem ogólnopolski turniej, w którym biorą udział zwycięzcy Licealiady z poszczególnych województw w tym roku nie odbędzie się - W przyszłym sezonie planujemy zorganizować w Łomży takie zawody. Myślę, że będziemy mieli jeszcze mocniejszą drużynę niż teraz i z chęcią sprawdzilibyśmy się w rywalizacji z drużynami z całej Polski - zapowiada Niedbała. Zanim jednak rozpocznie się nowa edycja Licealiady, działaczy GUKS-u Dwójki Łomża, z którego wywodzą się zarówno trener jak i zawodniczki grające w reprezentacji III LO, będą mieli wiele pracy. Chcą bowiem reaktywować w Łomży zespół drugoligowy - Dostaliśmy pieniądze z miasta i planujemy od nowego sezonu ruszać. Mamy coraz lepsze zawodniczki, między innymi te, które dzisiaj zdobyły mistrzostwo województwa i spróbujemy powalczyć. Na zgłoszenie drużyny do rozgrywek mamy czas do czerwca i wtedy będziemy mogli wydać ostateczny komunikat, że zaczynamy - mówi prezes Dwójki, Tadeusz Brodziak.

is


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę