Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@

,,Trzeci” mistrzem

Główne zdjęcie
Skład III LO Łomża: Matlak Jakub,Kacprzyk Daniel, Malinowski Maciej, Pyko Bartosz, Godlewski Rafał, Śliwecki Maciej, Chmielewski Kamil, Pikuliński Paweł, Chrzanowski Rafał, Kiersztan Hubert, Żebrowski Grzegorz, Bikowski Artur, Wojciech Pietruszewski - trener

Zawodnicy z III LO w Łomży zdobyli mistrzostwo województwa w futsalu chłopców szkół ponadgimnazjalnych. W finałowym meczu, po zaciętej walce, pokonali reprezentację ZSM Łapy 5-3. - Od momentu wprowadzenie futsalu do kalendarza Podlaskiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego (5lat) wszystkie tytuły mistrza miał Białystok w końcu przełamanie nastąpiło w Łomży – mówi trener Wojtek Pietruszewski.

Turniej finałowy pierwszej ligi futsalu chłopców szkół ponadgimnazjalnych rozgrywany był w poniedziałek w hali sportowej SP 9 w Łomży. W pierwszym meczu gospodarz III LO Łomża zmierzył się zespołem ZSZ 4 Białystok. Przeciwnicy zacięty opór stawiali do przerwy wynik 2-1, druga połowa wyraźna dominacja łomżan i wysokie zwycięstwo 6-1.
W drugim spotkaniu tego wystąpili ZSM Łapy - ZSBG Białystok. Wygrana,,budowlanych" w tym pojedynku mogła zapewnić gospodarzom I miejsce, niestety Mechaniak z Łap powtórzył wynik z pierwszego meczu wygrywając 6-1 co zapowiadało wielkie emocje w meczu o mistrzostwo.
W pojedynku o brązowe medale naprzeciw siebie stanęły przegrane z pierwszych meczy białostockie szkoły  ZSZ 4 i ZSBG. Lepszy okazał się Zespół Szkół Budowlano - Geodezyjnych wygrywając wysoko 7-1.
W finale po nokautujących trzech minutach łomżanie prowadzili 3-0. Wówczas trener ZSM wziął  czas, a po nim zawodnicy z Łap zaczęli odrabiać straty i na koniec pierwszej połowy było już tylko  3 do 2. Na początku drugiej połowy więcej szczęścia mieli goście, którzy strzelili wyrównującego gola. 
- Sytuacja zrobiła się nerwowa – relacjonuje Wojtek Pietruszewski. - Łapy zaciekle atakowały, ale ostatnie 5 minut należało już do nas. Strzelamy dwie bramki i wygrywaliśmy mecz 5-3 zdobywając  puchar. ,,Trzeci” jest mistrzem Podlasia w roku szkolnym 2011/2012 – cieszy się trener.

Warto dodać, że w łomżyńskiej drużynie grali najlepszy zawodnik turnieju Daniel Kacprzyk i najlepszy bramkarz Jakub Matlak. Najlepszym strzelcem został Piotr Hryniuk z ZSM Łapy, który w turnieju finałowym strzelił cztery gole.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę