Sparingowa porażka ŁKS-u

W rozegranym w środowy wieczór meczu kontrolnym trzecioligowy ŁKS 1926 Łomża przegrał na własnym boisku z grającą w IV lidze Ostrovią Ostrów Mazowiecka 0:2.

Szkoleniowcy obu drużyn zdecydowali, że spotkanie będzie miało nietypowo 3 tercje po 30 minut. W pierwszej, niespodziewanie przewaga należała do gości z Ostrovii. Łomżanie grali bez koncepcji, ospale. Rywale natomiast, dowodzeni przez grającego trenera, dobrze znanego z występów w ŁKS-ie Marcina Truszkowskiego radzili sobie bardzo dobrze, stwarzając zagrożenie pod bramką Krzysztofa Myślińskiego. Ten na szczęście spisywał się poprawnie, kilkukrotnie ratując swój zespół przed utratą gola. W 27. minucie golkiper ŁKS-u nie miał jednak nic do powiedzenia. Ostrowianie przeprowadzili szybką kontrę, którą celnym strzałem zakończył Tomasz Rępa.
W drugiej odsłonie trenerzy Marcin Mroczkowski i Jacek Lis dokonali kilku zmian w składzie i gra wyglądała już nieco lepiej. Łomżanie przez całe 30 minut mieli zdecydowaną przewagę w posiadaniu piłki, jednak sytuacji pod bramką rywali było jak na lekarstwo. Bardzo podobny obraz miała trzecia tercja. Jedyną różnicą był wynik jakim się ona zakończyła. Po raz kolejny błąd w środku pola popełnili pomocnicy ŁKS, piłkę przejął Truszkowski, pociągnął kilkadziesiąt metrów i wbiegając w pole karne został sfaulowany przez Daniela Kacprzyka. Sędzia bez wahania wskazał na jedenastkę, którą na bramkę zamienił sam poszkodowany. Gospodarze do końca meczu próbowali zdobyć chociaż gola honorowego jednak strzały wprowadzonych Jakuba Ambrożewicza i Pawła Zalewskiego nie znalazły drogi do siatki.
- Dzisiaj chłopcy byli w słabszej dyspozycji. Znam jej powód, ale zachowam go dla siebie - powiedział z uśmiechem trener Mroczkowski - Rywale nastawili się na grę z kontry i dobrze swoją taktykę zrealizowali. Świetny mecz zagrał Marcin Truszkowski. Pokazał jak się powinno grać z piłką i bez piłki. Widać, że nie zapomniał jak się gra na wysokim poziomie.

Kolejny mecz ŁKS 1926 rozegra już w najbliższą sobotę. Tym razem rywalem będzie zajmujący 14. miejsce w grupie łódzko-mazowieckiej III ligi Start Otwock. Spotkanie rozegrane zostanie na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Zjazd. Początek o godz. 12.00.