Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 23 września 2023 napisz DONOS@

Zwycięstwo było blisko

O krok od sprawienia dużej niespodzianki były w meczu 14. kolejki Ekstraklasy tenisistki stołowe AZS-u PWSPIP Wałkuscy Łomża. Podopieczne trenera Wacława Tarnackiego po zaciętym i wyrównanym boju uległy na wyjeździe czwartej drużynie obecnego sezonu, AZS-owi Polkowice 2:3.

Łomżanki, które w środę rozegrały bardzo dobre, minimalnie przegrane spotkanie z GLKS-em Nadarzyn jechały na drugi koniec Polski z myślą sprawienia sensacji. Bo w takich kategoriach należało traktować pokonanie zespołu, w którym grają dwie czołowe reprezentantki kraju - Katarzyna Grzybowska i Agata Pastor - odpowiednio nr 3 i 5 rankingu Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

Mecz rozpoczął się nie dobrze dla naszego zespołu. Debiutująca w Ekstraklasie Karolina Gołąbiewska nie miała większych szans z utytułowaną Grzybowską ulegając 0:3 - Zdecydowałem się zabrać do Polkowic Karolinę, bo stwierdziłem, że grająca u nas zwykle na pozycji nr 3 Dominika Dąbrowska nie miałaby większych szans ani z Grzybowską ani z Pastor. A że Gołąbiewska jeszcze nie grała w tych rozgrywkach, chciałem dać jej szansę - tłumaczy Tarnacki.

Po drugiej grze nadzieja na dobry wynik odżyła. Znakomity, pięciosetowy bój wygrała bowiem Magdalena Sikorska, która pokonała Agatę Pastor. Sukces liderki zespołu z Łomży jest tym większy, że obie tenisistki spotykały się już wielokrotnie i za każdym razem lepsza była polkowiczanka.

W kolejnym pojedynku wystąpiła Ren Bingran, która nie miała większych kłopotów z pokonaniem defensorki, Natalii Michorczyk - Wystawiłem Żankę dopiero do trzeciego pojedynku, bo chciałem, żeby zmierzyła się z obrończynią. W kontekście meczu z zespołem z Lidzbarka Warmińskiego w którym gra chińska defensorka,  Ren miała okazję zmierzyć się z tak grającą tenisistką - tłumaczy trener Tarnacki.

Gra nr 4 znowu przysporzyła wielu emocji. Kibice ponownie mogli obejrzeć pięciosetowy pojedynek, w którym wystąpiły Grzybowska i Sikorska. Naszej zawodniczce niestety nie udało się powtórzyć wyniku z Agatą Pastor i po dramatycznym meczu musiała uznać wyższość utytułowanej rywalki.
Przy wyniku 2:2 do stołu podeszły Pastor i Gołębiowska. W tym spotkaniu niespodzianki nie było i w trzech krótkich setach tryumfowała polkowiczanka.

- Nie mamy się czego wstydzić. Zagraliśmy bardzo dobre spotkanie z kandydatem do play-offów. Przed meczem po cichu liczyłem, że Sikorskiej uda się zdobyć dwa a Żance jeden punkt i wygramy, ale się nie udało - podsumował szkoleniowiec "Wałkuskich".

Mimo porażki w Polkowicach łomżanki utrzymały 7. miejsce w tabeli. Kolejnym przeciwnikiem naszych pingpongistek będzie AZS UE Wrocław. Jest to niezwykle ważne spotkanie w kontekście utrzymania się w Ekstraklasie. W przypadku wygranej podopieczne trenera Tarnackiego będą niemal pewne pozostania w najwyższej klasie rozgrywkowej na następny sezon.

AZS DWSPiT Polkowice - AZS PWSIP Wałkuscy Łomża 3:2
Katarzyna Grzybowska - Karolina Gołąbiewska 3:0 (11:6, 11:5, 11:5)
Agata Pastor - Magdalena Sikorska 2:3 (13:11, 10:12, 13:11, 6:11, 9:11)
Natalia Michorczyk - Bingran Ren 0:3 (4:11, 5:11, 4:11)
Katarzyna Grzybowska - Magdalena Sikorska 3:2 (11:5, 11:9, 10:12, 4:11, 11:5)
Agata Pastor - Karolina Gołąbiewska 3:0 (11:2, 11:2, 11:5)

is


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę