Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@

ZUS ściąga należności za ŁKS

Nawet ponad 100000zł ma zapłacić jeden z członków władz „dawnego” ŁKS Łomża z tytułu zaległości jakie klub miał wobec Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. W grudniu 2011 roku i styczniu 2012 roku dyrektor Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Białymstoku wydał 11 decyzji dotyczących ściągania z ówczesnych członków władz klubu należnych ubezpieczycielowi środków. - Trzy decyzje już się uprawomocniły, w pozostałych przypadkach osoby, które je otrzymały odwołały się, więc sprawa trafi do sądu – mówi Anna Krysiewicz rzecznik prasowy ZUS w Białymstoku.

Ile łącznie wynoszą zaległości „starego” ŁKS-u wobec ZUS nie wiadomo. Wiadomo, że są one duże. Ostatnie informacje na temat zadłużenia klubu podawane przez jego władze w lipcu 2010 roku mówiły o łącznych zaległościach rzędu 600 tys zł, przy czym te wobec ZUS-u miały stanowić największą część. Niestety ŁKS jako klub nie ma żadnego majątku. Wobec tego, zgodnie z  prawem, swoim prywatnym majątkiem odpowiadają za nie członkowie zarządu klubu, którzy owych zaległości narobili. Jeszcze pod koniec 2009 roku w ten sam sposób ściąganie należnych mu środków z członków zarządów ŁKS-u  rozpoczął Urząd Skarbowy w Łomży. Tam kwota należności wynosiła ok. 100 tys zł, a drugie tyle odsetki.  Kwota zaległości wobec ZUS miała być kilkakrotnie wyższa, ale w zasadzie dotyczy tego samego okresu, a więc praktycznie także tych samych osób zarządzających ŁKS-em.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę