Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 19 czerwca 2021 napisz DONOS@

„Młody” ŁKS drugi na Litwie

Główne zdjęcie
Dariusz Narolewski (fot. archiwum)

Młodzi piłkarze ŁKS Łomża z rocznika 1999-2000 zajęli drugie miejsce w rozgrywanym w Mariampolu na Litwie turnieju piłkarskim. Mateusz Drozdowski z Łomży został najlepszym bramkarzem turnieju, a wśród najlepszych piłkarzy znalazł się też Mateusz Mocarki. - Nasz wynik jest miła niespodzianką – mówi trener Dariusz Narolewski. - Litewskie drużyny są bardzo dobre, a turniej w Mariampolu był wyjątkowo mocno obsadzony.

W turnieju wystartowało 12 zespołów. W tej grupie były dwa z Polski – ŁKS Łomża i Narew Ostrołęka.
- Turniej rozgrywany był w hali na pełnowymiarowym boisku piłkarskim. Czegoś takiego w Polsce ja nie widziałem – mówi Narolewski. - Zespoły grały po 9-ciu zawodników, w poprzek boiska, tak więc jednocześnie rozgrywane był dwa mecze.
Łomżanie w grupie zespół z Mariampola i SK Ruda. Oba mecze wygrali – pierwszy 1 do 0, drugi 2 do 1 i do dalszych rozgrywek wyszli jako zespół pierwszy z grupy. W ćwierćfinale  trafili na młodzieżówkę Żargilisa Wilno, który pokonali 2 : 1.
- W półfinale naszym przeciwnikiem był bardzo mocny zespół Astra Kowno, ale i ten mecz udało się rozstrzygnąć na naszą korzyść 2:1 – mówi trener.
Po tym zwycięstwie łomżanie weszli do finału. Tam czekał ich pojedynek z zespołem z Mariampola, który ograli w fazie grupowej. Niestety tym razem gospodarze turnieju wykorzystali atut własnego boiska pokonując ŁKS 1 do 0.
- Bardzo chciałem jechać na ten turniej, bo litewskie drużyny są bardzo silne – mówi Dariusz Narolewski, który jest też trenerem piłkarskiej reprezentacji województwa podlaskiego im. L. Jezierskiego tzn. rocznika 1999.  - To, że zajęliśmy tam drugie miejsce jest miła niespodzianką, aczkolwiek łomżyński zespół jest naprawdę mocny – dodaje.
Sześciu piłkarzy z „młodego” ŁKS-u gra w reprezentacjach województwa podlaskiego, a ostatnio łomżanie zajęli także trzecie miejsce na międzynarodowym turnieju w Ostrołęce i drugie na turnieju w Piszu.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę