Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 13 czerwca 2024 napisz DONOS@

Prawie spełnia wymagania...

Główne zdjęcie
Piłkarsko-lekkoatletyczny stadion miejski przy ul Zjazd w Łomży

Łomżyński stadion otrzyma certyfikat Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, ale wcześniej trzeba trochę na nim jeszcze popracować. Konieczne jest m.in. wymalowanie linii przy skrzynkach do skoku o tyczce, zlikwidowania betonowych krawężników na rzutni do pchnięcia kulą i na przedłużeniu rzutni oszczepem, czy zamontować dwie belki na rozbiegach do trójskoku. Trzeba także przekazać PZLA certyfikaty dotyczące ułożonej nawierzchni na stadionie głównym i zweryfikowany raport pomiarowy.

W ubiegłym tygodniu na stadionie miejskim przy ul Zjazd odbyło się spotkanie dotyczące uzyskania certyfikatu PZLA. Wzięli w nim udział m.in. Tadeusz Majsterkiewicz z Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, Andrzej Świdziński – dyrektor firmy Polcourt wykonującej infrastrukturę lekkoatletyczną na łomżyńskim stadionie, przedstawiciele Podlaskiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łomży oraz Urzędu Miejskiego.
Jak podaje Łukasz Czech podczas spotkania ustalono, że aby Stadion Miejski otrzymał świadectwo PZLA należy:

  1. uzupełnić wymalowanie linii sektorów rzutów w pchnięciu kulą, rzutów dyskiem, młotem i oszczepem, wraz z oznakowaniem środków kół;
  2. zlikwidować krawężniki betonowe lub przykryć je gumą na rzutni do pchnięcia kulą i na przedłużeniu rzutni oszczepem;
  3. zamontować dwie belki w odległości 11 metrów od zeskoczni na rozbiegach do trójskoku;
  4. wymalować linię przy skrzynkach do skoku o tyczce;
  5. dostarczyć do Polskiego Związku Lekkiej Atletyki certyfikaty dotyczące ułożonej nawierzchni na stadionie głównym;

Ponadto ustalono, że świadectwo zostanie wystawione po dostarczeniu do PZLA zweryfikowanego raportu pomiarowego.
Jak podkreśla Łukasz Czech podczas spotkania okazało się więc, że na stadionie należy wykonać o wiele mniej poprawek, niż wynikało to z pisma kierowanego w połowie października przez Przewodniczącego Komisji Obiektów i Urządzeń w Polskim Związku Lekkiej Atletyki do Prezesa firmy Polcourt S.A.

Dodajmy, że modernizacja stadionu przy ul. Zjazd trwała kilka lat (pierwsze prace prowadzono jeszcze w 2005 roku) i kosztowała nas  niemal równe 27 milionów złotych.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę