Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@

„być może znalazłyby się sposoby” czyli sport po łomżyńsku

W związku z informacją prasową Pana Andrzeja Korytkowskiego o wycofaniu - ze względów finansowych - zawodników LŁKS „PREFBET ŚNIADOWO” ŁOMŻA z ostatnich finałowych zawodów o Mistrzostwo I ligi seniorów i I ligi juniorów, wydaje się koniecznym przedstawienie kilku faktów z tym związanych – pisze Anna Sobocińska rzecznik prasowy Prezydenta Miasta Łomża, zapewniając, że miasto „wspiera sport i jest dumne także z dokonań i sukcesów zawodników” tego klubu.

Oto list, który otrzymaliśmy z ratusza w odpowiedzi na piątkowa publikację listu Andrzeja Korytkowskiego pt. Kasa pusta, niema ligi:
W związku z informacją prasową Pana Andrzeja Korytkowskiego o wycofaniu - ze względów finansowych - zawodników LŁKS „PREFBET ŚNIADOWO” ŁOMŻA  z ostatnich finałowych zawodów o Mistrzostwo I ligi seniorów i I ligi juniorów, wydaje się koniecznym przedstawienie kilku faktów z tym związanych.
Miasto Łomża wspiera sport i jest dumne także z dokonań i sukcesów zawodników LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża. Dowodem na to są dotacje przyznane klubowi na ten rok w kwocie sięgającej łącznie 80 tys. zł.
Oferta Klubu na realizację zadania pt. „UDZIAŁ W FINAŁOWYM RZUCIE I LIGI SENIORÓW I I LIGI  JUNIORÓW” na kwotę 8.400 zł faktycznie wpłynęła 1 września br.,  jest ona jednak merytorycznie tożsama z wcześniej rozpatrywanymi, po postępowaniu konkursowym, na podstawie których zawarto całoroczne umowy i jako takiej nie można było rozpatrywać jej w trybie pozakonkursowym (czyli wspomnianym przez Pana Andrzeja Korytkowskiego 7-dniowym terminie). Ustawa o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (art. 19a) pozwala jednemu stowarzyszeniu na skorzystanie ze ścieżki pozakonkursowej pod dwoma warunkami łącznie:
1. Maksymalna kwota jednorazowo to 10.000 zł.
2. Zadanie ma być realizowane w okresie nie dłuższym niż 90 dni.

Warto dodać, że w sierpniu Klub skorzystał ze ścieżki pozakonkursowej uzyskując dotację w wysokości 10.000 zł na „Przygotowania zawodniczki Justyny Korytkowskiej do imprezy międzynarodowej (Uniwersjada lub Mistrzostwa Świata 2011. Zgrupowanie wysokogórskie i przygotowanie do startu”).
Szkoda, że Pan Andrzej Korytkowski przed podjęciem decyzji o wycofaniu z zawodów nie próbował podjąć rozmów w tej sprawie w Urzędzie Miejskim, bo być może znalazłyby się sposoby zaradzenia tej trudnej sytuacji. Mogłoby to być na przykład (pomimo nierozliczenia pierwszych transz)  wcześniejsze przekazanie środków określonych w zawartych już umowach lub w sposób bezpośredni sfinansowanie określonych kosztów, np. transportu, wyżywienia i zakwaterowania zawodników.
Jeśli chodzi o wątpliwości Pana Andrzeja Korytkowskiego co do niewłaściwego podziału środków finansowych i przyznawania nagród „Łomżyński Laur Sportowy”, to warto przypomnieć, że decyzje w tych sprawach podejmowane były po zaopiniowaniu przez kolegialne gremia, co do których bezstronności zastrzeżeń być nie powinno.

Łomżyński Laur Sportowy otrzymali: za 2008r.:  Justyna Korytkowska – sportowiec, Andrzej Korytkowski – trener, PREFBET Śniadowo – sponsor; za 2010r. - Sebastian Dobkowski – sportowiec

Anna Sobocińska
Rzecznik Prasowy
Prezydenta Miasta Łomża

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę