Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 13 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Nasi już na Mistrzostawch Świata

W nocy czasu polskiego, biegiem maratońskim kobiet, rozpoczęły się 13. Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce. W koreańskim Daegu jest 43-osobowa Reprezentacja Polski, a wśród nich dwoje łomżan: Joanna Fiodorow, zawodniczka LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża, oraz pochodzący z Łomży Artur Zaczek, wychowanek Narew Kurpiewski Łomża, a obecnie zawodnik OŚ AZS Poznań.

22-letnia Joanna Fiodorow na Mistrzostwach Świata będzie rywalizowała w konkurencji rzut młotem. Jej rówieśnik, Artur Zaczek, jest jednym z pięciu reprezentantów powołanych do sztafety 4x100m.

Nasi sportowych w szranki staną dopiero za kilka dni. Joanna Fiodrowo kwalifikacje będzie miała 2 września, a ewentualny finał dwa dni później. Warto dodać, że ustalone przez organizatorów minimum jakie w eliminacjach powinna uzyskać nasza zawodniczka, aby dostać się do finału to 71 metrów, czyli o niemal metr więcej niż jej rekord życiowy. Niemniej według PZLA w większości konkurencji należy się jednak spodziewać, że do finałowej dwunastki zostaną dokooptowani zawodnicy, którzy nie osiągną takiego minimum.

Artur Zaczek, jeśli ostatecznie wystartuje w sztafecie to dopiero 4 września – ostatniego dnia Mistrzostw Świata.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę