Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 13 czerwca 2021 napisz DONOS@
Gazeta Bezcenna nr 68

Okup za trupa

20 tys. euro okupu zażądało czterech młodych łomżan od rodziny mężczyzny, którego porwano dwa i pół miesiąca wcześniej. Policjanci zatrzymali ich we wtorek na osiedlu południe przy przekazywaniu okupu. Później okazało się że mężczyzna, za którego żądano okupu już nie żyje. Jego ciało wykopano w nocy z wtorku na środę w okolicach Lasu Jednaczewskiego.


Póki co policja i prokuratura nie chcą ujawniać szczegółów śledztwa. Trwają intensywne prace dochodzeniowe. Jest mało czasu, bo w ciągu 48 godzin trzeba postawić zarzuty i wystąpić z dobrze udokumentowanym wnioskiem do sądu o tymczasowe aresztowanie oprawców. Nadkomisarz Krzysztof Leończak z Komendy Miejskiej Policji w Łomży potwierdza jedynie fakt zatrzymania czterech młodych osób - mieszkańców Łomży – w wieku od 20 do 30 lat i odnalezienie ciała poszukiwanego od kilku miesięcy mężczyzny. Dodaje, że zatrzymania i odnalezione ciało to jedna sprawa. A w chwili obecnej cała czwórka jest podejrzana o popełnienie morderstwa i wymuszenie okupu.

Odkryte w Lesie Jednaczewskim zwłoki to poszukiwany od 24 września br. Ryszard S. 40- letni rosły mężczyzna wzrostu około 180 cm. Mieszkał w jednej ze wsi w okolicach Szczuczyna. Na razie nie wiadomo czemu został porwany i zamordowany. Nie był człowiekiem bogatym.

Policyjna akcja zatrzymania porywaczy przebiegała bardzo sprawnie. Przy próbie przejęcia okupu w okolicach łomżyńskiego szpitala, mężczyźni zostali zatrzymani przez ubranych po cywilnemu policjantów. W akcji ich ujęcia uczestniczyło kilkunastu funkcjonariuszy z Łomży i Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku.
200609064623.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę