Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lutego 2021 napisz DONOS@

ŁKS pokazał się kibicom

Główne zdjęcie
Mateusz Laskowski, najlepszy strzelec ŁKS-u w poprzednim sezonie

W piątkowy wieczór, podczas Łomżyńskich Wieczorów Kabaretowych, odbyła się prezentacja zespołów ŁKS-u 1926 Łomża. Na scenie pojawili się zawodnicy drużyny juniorów starszych oraz seniorów, którzy sobotnim meczem z Motorem Lubawa rozpoczynają walkę o III-ligowe punkty.

Drużyna ŁKS 1926 Łomża
Drużyna ŁKS 1926 Łomża
trenerzy Piotr Zinkiewicz i Mirosław Dymek
trenerzy Piotr Zinkiewicz i Mirosław Dymek

Podobnie jak w ubiegłym roku łomżanie przybyli na odbywającą się na Starym Rynku "Łowieczkę", oprócz występów artystycznych mieli okazję poznać bliżej piłkarzy i trenerów Łomżyńskiego Klubu Sportowego. Ci być może już niedługo dostarczać będą wielu radości mieszkańcom miasta, grając z sukcesami w III lidze - Chcemy wygrać te rozgrywki! Wiemy, że to będzie trudne zadanie, ale trzeba sobie stawiać wysoko poprzeczkę. Na pewno mamy drużynę, która na to zasługuje, miasto, które na to zasługuje oraz piękny stadion, który pasuje w sam raz na warunki II-ligowe. Chcielibyśmy, żeby ten cel został zrealizowany w ciągu tego sezonu - zapowiada prezes ŁKS-u, Jarosław Kulesza.
O powrót do rozgrywek ogólnopolskich starać się będzie zespół złożony w większości z wychowanków klubu, prowadzony przez duet trenerski z Białegostoku, Mirosław Dymek - Piotr Zinkiewicz. Jak podkreślają szkoleniowcy przewaga "miejscowych" w składzie może tylko pomóc  - Jest u nas grupa piłkarzy, którzy znają się od małego, są ze sobą i z klubem bardzo zżyci. Na takich zawodników można szczególnie liczyć, oni w meczu nie odpuszczą i będą dawać z siebie wszytko na treningach - mówi Dymek.
Już w sobotę przed seniorami ŁKS-u pierwszy sprawdzian. Na stadionie miejskim, o godzinie 17.00 na inaugurację III-ligowych rozgrywek łomżanie zmierzą się z Motorem Lubawa. Szkoleniowcy starają się podejść do meczu na chłodno - Nie chcemy robić żadnej pompy i ciśnienia, bo bardzo często to przeszkadza zawodnikom. Oni mają się skupić tylko na tym za co są odpowiedzialni na boisku. Jeśli utrzymają koncentrację to nie powinno być jakiejś większej tremy - zaznacza Dymek.

Oprócz pierwszej zespołu swój "debiut" przed łomżyńską publicznością mieli zawodnicy zespołu juniorów starszych. Ekipa prowadzona przez trenera Marcina Mroczkowskiego ma w tym roku równie ambitny cel co ich starsi koledzy. A jest nim zwycięstwo w mistrzostwach województwa - Myślę, że jest niezła grupa tych młodych chłopaków w Łomży i trzeba dać im szansę powalczyć np. z Jagiellonią, która od lat wygrywa te rozgrywki. Może akurat w tym roku to ŁKS zdobędzie mistrzostwo województwa, zwłaszcza, że jest w tych chłopakach duży potencjał - podkreśla trener pierwszego zespołu. O sile drużyny juniorów starszych może świadczyć choćby fakt, że aż 7 zawodników z tego zespołu trenuje na co dzień z seniorami - I w zależności od tego, kto z nich zostanie powołany do kadry pierwszego zespołu to pojedzie z nami, a reszta będzie występować w drużynie juniora starszego - zaznacza Dymek.
Miejmy nadzieję, że obu zespołom ŁKS-u uda się osiągnąć w tym sezonie postawione cele i do Łomży zawita ponownie piłka nożna na wysokim poziomie, zarówno juniorskim jak i seniorskim.

is


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę