Nieskuteczna Perspektywa

Od porażki rozpoczęli nowy sezon w IV lidze piłkarze łomżyńskiej Perspektywy. Mimo przewagi ulegli na wyjeździe Puszczy Hajnówka 2:3. Osiedlowi przystąpili do inauguracyjnego w składzie nieco zmienionym w porównaniu do tego, w jakim grali w ubiegłym sezonie. Do pierwszej jedenastki „wskoczyli” Piotr Kiełczykowski i Paweł Wojciechowski, którzy sporadycznie pojawiali się na placu gry w poprzedniej rundzie. W starciu z Puszczą swój debiut w barwach Perspektywy miał były gracz ŁKS-u Łomża i Orła Kolno, Marcin Sawko. Doświadczony pomocnik bez wątpienia powinien być dużym wzmocnieniem linii środkowej zespołu prowadzonego przez trenera Hieronima Ładę.

Spotkanie w Hajnówce rozpoczęło się bardzo źle dla Osiedlowych. Już w 7. minucie Grzegorz Kujawski wykorzystał błąd defensywy gości i pewnym strzałem pokonał Marcina Macko. Łomżanie ambitnie dążyli do zmiany rezultatu, ale podobnie jak w poprzednim sezonie, zawodziła skuteczność pod bramką rywali. Na przerwę oba zespoły schodziły więc przy wyniku 1:0.
Po zmianie stron gracze Perspektywy konsekwentnie starali się zmienić wynik i udało im się to cztery minuty po wznowieniu gry. Pierwszego gola w tym sezonie dla Perpy zdobył Kiełczykowski. Gdy w 60. minucie na 2:1 podwyższył Damian Przybylski, wydawało się, że wszystko idzie w dobrym kierunku i kolejne bramki są tylko kwestią czasu.
Niestety na dziesięć minut przed końcem rozgrywający dobre zawody Kujawski pięknym strzałem zza linii pola karnego doprowadził do remisu. To nie był jeszcze koniec emocji. Już w doliczonym czasie gry Łukasz Truszkowski pociągnął za koszulkę we własnym polu karnym jednego z zawodników Puszczy i sędzia podyktował rzut karny. Pewnym strzelcem okazał się ponownie Kujawski i tym samym dał swojej drużynie pierwsze trzy punkty.
- Według mnie wynik nie odzwierciedla tego co działo się na boisku. Mieliśmy dużo sytuacji do zdobycia bramek, już w samej pierwszej połowie powinniśmy zdobyć przynajmniej trzy. Ale znowu szwankuje skuteczność. Do tego doszły błędy w defensywie i stąd taki a nie inny wynik - podsumował spotkanie trener Łada.

Teraz graczy Perspektywy czeka dłuższa przerwa, bowiem w 2. kolejce pauzują. Do rywalizacji o punkty wrócą dopiero 17 sierpnia, kiedy to w Łomży podejmować będą KS Michałowo.