Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

Młodzieżowe ME: Srebro Fiodorow w Ostrawie

Główne zdjęcie
Joanna Fiodorow fot. archiwum

Drugie miejsce i srebrny medal zdobyła Joanna Fiodorow, zawodniczka LŁKS „Prefteb Śniadowo” Łomża, podczas odbywających się w czeskiej Ostrawie Młodzieżowych Mistrzostw Europy. Podopieczna Bogumiła Chlebińskiego poprawiła o 3.24 m rekord życiowy. Rezultat 70.06 jest o ponad metr (69.00) lepszy od wskaźnika "B" na mistrzostwa świata w Daegu, dlatego zawodniczka Prefbetu Śniadowo Łomża może być brana pod uwagę na wyjazd do Korei Płd.

- Moja forma pojawiła się w odpowiednim momencie. To dla mnie najważniejsze zawody w sezonie, przygotowywałam się do nich bardzo długo. Srebrny medal jest dla mnie więcej niż dobry. Nie spodziewałam się też rezultatu powyżej 70 metrów. Czułam się w sobotę wspaniale, a publiczność i doping bardzo mi pomogły - podkreśliła Fiodorow.
Mistrzynią Europy została Rumunka Bianca Perie, która w Ostrawie ustanowiła nowy  rekord Młodzieżowych Mistrzostw Europy (71.59).

Jak powiedział prezes „PREFBET ŚNIADOWO” ŁOMŻA Andrzej Korytkowski Asia zrobiła największą niespodziankę w całej polskiej ekipie a wynik jaki uzyskała przyprawia o „zawrót głowy” bo to już tylko 144 cm do minimum na przyszłoroczne Igrzyska Olimpijskie do Londynu.
- Chciałbym zauważyć, że przez 3 lata pobytu Joanny Fiodorow w naszym klubie oprócz tego medalu zawodniczka zdobyła 3 tytuły Młodzieżowej Mistrzyni Polski, brązowy medal Mistrzostw Polski Seniorów, pięciokrotnie występowała w reprezentacji Polski i zdobyła 103 punkty w ministerialnym współzawodnictwie sport dzieci i młodzieży – mówi Korytkowski. - W tym miejscu ciśnie się pytanie jak czyją się teraz ludzie, którzy zasiadali w komisjach i każdorazowo pomijali Asię przy Laurach Łomżyńskich, za to nagradzali zdecydowanie słabszych sportowców. W ostatnich latach bardzo dużo nazbierało się nieprawidłowości i błędów, czekam na wyprostowanie chociaż części spraw przez obecnego pana prezydenta a przede wszystkim urzędników za to odpowiedzialnych.

 

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę